Drugi Autosan Sancity na testach w MPK Wrocław

We wrocławskim MPK testuje się nowy autobus wyprodukowany przez sanocką fabrykę Autosan. Jest to tym razem przegubowa wersja modelu Autosan Sancity LF, nazwana po prostu: “Sancity 18LF”.

Sancity 18LF to przegubowa odmiana najnowszej rodziny tanich miejskich autobusów Autosan, która powstała, by zapełnić lukę po upadłej fabryce autobusów Jelcz i wycofaniu tym samym, częściowo niskopodłogowego modelu M181 Tantus.

Przegubowego Sancity LF, podobnie jak testowanego rok temu, krótszego odpowiednika, napędza silnik Iveco Cursor 8 spełniający normę czystości spalin EEV. Silnik jest w zabudowie wieżowej, wymaga zastosowania mocznika AdBlue, a jego moc wynosi 330KM – a więc o 40KM więcej, niż w dwunastometrowym modelu. Silnik jest sprzężony z automatyczną skrzynią biegów ZF Ecolife lub Voith D864.5, w zależności od zamówienia klienta.

Nadwozie podobnie, jak u krótszego brata, wykonane jest ze stali nierdzewnej, natomiast poszycie zewnętrzne z aluminium i tworzyw sztucznych. Autobus może zabrać na pokład 180 pasażerów, w tym od 34 do 49 na miejscach siedzących.

Autobus przyjechał w poniedziałek 5 grudnia na zajezdnię autobusową IX Obornicką, gdzie nadany mu został nr 5006. Pojazd będzie testowany przez około dwóch tygodni na liniach obsługiwanych przez tą zajezdnię.

blog comments powered by Disqus