Kłosok na liniach strefowych gminy Długołęka
Od soboty 27 stycznia, zmieni się przewoźnik na liniach 904, 911, 914, 921, 931, 934, 936. Od tego dnia wyżej wspomniane linie autobusowe będzie obsługiwać już nie DLA i Sevibus, lecz konsorcjum A21/Kłosok/PKS Południe.
Tego samego dnia uruchomiona zostanie także nowa linia strefowa 924, która zastąpi kursy linii 914a, oraz 944.
Autobusy będą kursowały na trasach:
904
Galeria Dominikańska – Słowackiego – Janickiego – Purkyniego – Wyszyńskiego – Kromera – Krzywoustego – Bierutowska – Mirków – Długołęka – Szczodre – Łosice – (Budziwojowice – Łozina) – Dąbrowica – Dobroszów – Januszkowice – Michałowice – Kępa – Bierzyce – Łozina – Bierzyce – Kępa – Michałowice – Januszkowice – Dobroszów – Dąbrowica – (Łozina – Budziwojowice) – Łosice – Szczodre – (Domaszczyn) – Długołęka – Mirków – Bierutowska – Krzywoustego – Kromera – Wyszyńskiego – Oławska – Galeria Dominikańska
911
pl. Grunwaldzki – Kochanowskiego – Brucknera – Krzywoustego – Nowogorlicka – Gorlicka – Szewczenki – Wilczyce – Kiełczów – (Kiełczówek) – Piecowice – Bielawa – Raków
914
Galeria Dominikańska – Słowackiego – Janickiego – Purkyniego – Wyszyńskiego – Kromera – Krzywoustego – Bierutowska – Mirków – Długołęka – Szczodre – DomaszczynKamień – Długołęka – Szczodre – Domaszczyn – Szczodre – Długołęka – Mirków – Bierutowska – Krzywoustego – Kromera – Wyszyńskiego – Oławska – Galeria Dominikańska
921
pl. Grunwaldzki – Kochanowskiego – Brucknera – Krzywoustego – Gorlicka – Szewczenki – Wilczyce – Kiełczów – Śliwice – Pietrzykowice – Brzezia Łąka – Kątna – Oleśniczka – RakówStępin – Borowa – (Bielawa) – Raków – Oleśniczka – Kątna – Brzezia Łąka – Pietrzykowice – Śliwice – Kiełczów – Wilczyce – Szewczenki – Gorlicka – Krzywoustego – Brucknera – Kochanowskiego – pl. Grunwaldzki – Norwida – Curie Skłodowskiej – pl. Grunwaldzki
924
Galeria Dominikańska – Słowackiego – Janickiego – Purkyniego – Wyszyńskiego – Kromera – Krzywoustego – Bierutowska – Mirków – Długołęka – (Szczodre – Domaszczyn – Szczodre – Długołeka – Byków – Stępin) – Kamień – Piecowice – Bielawa – Raków – Borowa – StępinStępin – Borowa – (Byków) – Raków – Bielawa – Piecowice – Kamień – Długołęka – Mirków – Bierutowska – Krzywoustego – Kromera – Wyszyńskiego – Oławska – Galeria Dominikańska
931
Mulicka – Nowogorlicka – Krzywoustego (Psie Pole Rondo Lotników Polskich – Nowogorlicka – Gorlicka – Litewska – Poleska)– Kiełczowska – Kiełczów – (Piecowice) (Wilczyce)– Kiełczówek – (Śliwice – Pietrzykowice – Brzezia Łąka)Brzezia Łąka – Pietrzykowice – Śliwice) – (Piecowice) – Kiełczówek – Kiełczów – (Wilczyce) – Kiełczowska – Krzywoustego – Gorlicka – Nowogorlicka – Mulicka
934 (linia nie kursuje w niedziele i święta)
Mulicka – Nowogorlicka – Krzywoustego – Bora – Komorowskiego – Okulickiego – Pruszowice – Domaszczyn – Bukowina – Bąków – Łozina – Bierzyce – (Kępa) – Zaprężyn – Krakowiany – Węgrów – Skała – JaksonowiceJaksonowice – Skała – Węgrów – Krakowiany – Zapręzyn – Bierzyce – Łozina (Tokary – Siedlec – Godzieszowa) – Bąków – Bukowina – Domaszczyn – Pruszowice – Okulickiego – Bora – Komorowskiego – Krzywoustego – Psie Pole Rondo Lotników Polskich – Gorlicka – Nowogorlicka – Mulicka
936 (linia kursuje tylko w dni robocze)
Mulicka – Nowogorlicka – Krzywoustego – Bora-Komorowskiego – Okulickiego – Przedwiośnie – Starodębowa – Pawłowicka – Ramiszów – Pasikurowice – Bukowina – Bąków – Łozina – Tokary – Siedlec – Godzieszowa – Siedlec – Tokary – Łozina – Bąków – Bukowina – Pasikurowice – Ramiszów – Pawłowicka – Azaliowa – Przedwiośnie – Okulickiego – Bora Komorowskiego – Krzywoustego – Gorlicka – Nowogorlicka – Mulicka
Wszystkie autobusy będą klimatyzowane i monitorowane. Standardowo niska podłoga będzie się znajdować w dwóch pierwszych drzwiach. Na wyposażeniu pojazdów będzie się składać system informacji pasażerskiej złożony z wyświetlacza wewnętrznego LCD informującego o trasie, przystankach, nr linii; głosowych zapowiedzi przystankowych. Autobusy mają mieć terminal umożliwiający zakup biletów jednorazowych za pomocą karty płatniczej. Autobusy będą pomalowane w miejskie barwy żółto-czerwone.
Linie 904, 911, 914, 921, 924, 931, 934 i 936 przez 6 lat będzie obsługiwać Konsorcjum A21, PPUH Kłosok i PKS Południe.
You must be logged in to post a comment.