Komunikacja miejska na wakacje 2011
Znamy już zmiany, jakie na wakacje szykuje wrocławski Wydział Transportu. Będą ograniczenia w kursowaniu i zmiany w rozkładach. Na ulice nie wyjedzie kolejna linia tramwajowa – 12. Zostanie zastąpiona przez pokazową linię tzw. Tramwaju Plus o bezsensownie krótkiej trasie, ale o tym poniżej.
W okresie wakacyjnym od 25 czerwca do 31 sierpnia 2011 r. będą wprowadzone następujące zmiany w organizacji komunikacji:
Tramwaje:
1. Wszystkie linie tramwajowe, z wyjątkiem linii 72, będą kursować wg następujących rozkładów jazdy:
– w dni robocze w godzinach od 6:00 – 9:00 i 14:00 – 18:00 z częstotliwością co 15 minut, oraz po szczycie – co 20 minut.
– w dni wolne od pracy z częstotliwością: co 20 minut.
2. Linia 72 będzie kursować wg następujących rozkładów jazdy:
– w dni robocze w godzinach od 6:00 – 9:00 i 14:00 – 18:00 z częstotliwością: co 7,5 minuty, oraz po szczycie: co 10 minut.
– w dni wolne od pracy, z częstotliwością: co 10 minut.
Autobusy:
1. Rozkłady wakacyjne na liniach A, C, D, E, 115, 116, 127, 128, 131, 133, 134, 135, 136, 141, 331, 144, 149
2. Zawieszeniu ulegną linie: 139 i 319
3. Pozostałe linie autobusowe będą kursować według niezmienionych rozkładów jazdy
4. Nie wykonywane będą kursy szkolne
Zamknięty zostanie także odcinek torowiska na odcinku od pl. Jana Pawła II do Pilczyc i do Grabowej. W związku z tym, planuje się następujące zmiany w organizacji komunikacji w tym rejonie:
Zlikwidowane zostaną następujące linie tramwajowe: 12 i 71.
Linia 3 zostanie skrócona do Mostów Mieszczańskich i będzie kursować następująco:
3
KSIĘŻE MAŁE – Opolska – Krakowska – Traugutta – pl. Wróblewskiego – Traugutta – Oławska – pl. Dominikański – Kazimierza Wielkiego – Nowy Świat – most Pomorski – Pomorska – Dubois – MOSTY MIESZCZAŃSKIEMOSTY MIESZCZAŃSKIE – Jagiełły – pl. Jana Pawła II – Ruska – Kazimierza Wielkiego – pl. Dominkański – Oławska – Traugutta – pl. Wróblewskiego – Traugutta – Krakowska – Opolska – KSIĘŻE MAŁE
Uruchomiona zostanie linia tzw. Tramwaju Plus, obsługiwana taborem typu Škoda 19T, na ogryzkowej trasie:
33+
STADION OLIMPIJSKI – Paderewskiego – Różyckiego – most Szczytnicki –pl. Grunwaldzki – rondo Reagana (peron 1) – pl. Grunwaldzki – most Grunwaldzki – pl. Społeczny – Traugutta – Oławska – pl. Dominikański – Skargi – Teatralna – WIERZBOWAPo nawrocie na skrzyżowaniu Wierzbowa – Teatralna:
WIERZBOWA – Teatralna – Skargi – pl. Dominikański – Oławska – Traugutta – pl. Społeczny – most Grunwaldzki – pl. Grunwaldzki – rondo Reagana (peron 2) – pl. Grunwaldzki – most Szczytnicki – Różyckiego – Paderewskiego – STADION OLIMPIJSKI
Nastąpią zmiany na liniach zastępczych w kierunku Leśnicy – trasy zmienią „za tramwaje” linii 710 i 712. Pierwsza z nich będzie kursować na trasie od przystanku Rynek do Grabowej, a 712 do Pilczyc:
710
RYNEK – Kazimierza Wielkiego – Mikołaja – pl. Jana Pawła II – Legnicka – Lotnicza – Kosmonautów – GRABOWAGRABOWA – Kosmonautów – Lotnicza – Legnicka – pl. Jana Pawła II – Ruska – Kazimierza Wielkiego, wjazd na torowisko – RYNEK
712
PILCZYCE – Lotnicza – Legnicka – pl. Jana Pawła II – Ruska – Kazimierza Wielkiego, wjazd na torowisko – RYNEKRYNEK – Kazimierza Wielkiego – św. Mikołaja – pl. Jana Pawła II – Le-gnicka – Lotnicza – PILCZYCE
Częstotliwość kursowania autobusów zastępczych:
DNI ROBOCZE | UWAGI | ||||||
5:00-
6:00 |
6:00-
8:00 |
8:00-
14:00 |
14:00-
17:30 |
17:30-
20:00 |
20:00-
23:00 |
||
710 | 7,5 | 7,5 | 10 | 7,5 | 10 | 10 | w dni wolne od pracy z częstotliwością co 10 minut |
712 | 7,5 | 7,5 | 10 | 7,5 | 10 | 10 | w dni wolne od pracy z częstotliwością co 10 minut |
715 | 7,5 | 7,5 | 7,5 | 7,5 | 7,5 | 10 | w dni wolne od pracy wg obecnego rozkładu jazdy |
Linie: C, D, E, 131, 141, 145, 146, 149, 331, 240, 241, 250, 253, 255 wracają na stałą trasę przejazdu przez Rondo Reagana.
Autobusy będą kursowały zgodnie z poniższą tabelą
(pozostałe linie będą kursowały wg obecnych rozkładów jazdy)
Częstotliwość kursów autobusów w okresie wakacji:
DNI ROBOCZE | UWAGI | |||||
6:00-
8:00 |
8:00-
14:00 |
14:00-
17:30 |
17:30-
20:00 |
20:00-
23:00 |
||
A | 15 | 30 | 15 | 30 | 30 | autobusy typu solo |
C | 15 | 30 | 15 | 30 | – | autobusy typu solo |
D | 15 | 30 | 15 | 30 | 30 | |
E | 15 | 30 | 15 | 30 | – | autobusy typu solo |
N | 15 | 30 | 15 | 30 | 30 | |
115 | 15 | 15 | 15 | 15 | 20 | zawieszone kursy szkolne przez ul. Dembowskiego |
116 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | autobusy typu solo |
127 | 15 | 15 | 15 | 15 | 30 | w niedziele w godz. 9:00-20:00 z częstotliwością co 20 minut |
128 | 15 | 15 | 15 | 15 | 30 | kursuje w szczycie porannym do Zakrzowa z częstotliwością co 15 minut, a w pozostałym okresie co 30 minut; do Kromera z częstotliwością 15 minut |
131 | 15 | 30 | 15 | 30 | 30 | |
133 | 15 | 30 | 15 | 30 | 30 | zawieszone kursy szkolne do Iwin |
134 | 15 | 15 | 15 | 15 | 30 | |
135 | 10 | 15 | 15 | 15 | 30 | w niedziele w godz. 9:00-20:00 z częstotliwością co 20 minut |
136 | 15 | 15 | 15 | 15 | 30 | |
139 | linia zawieszona | |||||
141 | 15 | 30 | 15 | 30 | 30 | |
144 | 15 | 15 | 15 | 15 | 30 | w niedziele w godz. 9:00-20:00 z częstotliwością co 20 minut |
149 | 15 | 30 | 15 | 30 | 30 | |
319 | linia zawieszona | |||||
331 | 15 | – | 15 | 30 | – | autobusy typu solo |
Póki co, linie autobusowe D i E będą kursować po swoich obecnych trasach. Nie wiadomo jednak jeszcze, czy po wakacjach nadal tak będzie.
You must be logged in to post a comment.