Wymiana rozjazdów na skrzyżowaniu Kazimierza Wielkiego i Ruskiej

zdjęcie ilustracyjne, fot Janusz Jakubowski.W sobotę 23 czerwca rozpocznie się wymiana rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu ulic Kazimierza Wielkiego i Ruskiej. Trasę zmienią linie 3, 6, 7, 10, 14, 15, 20, 23, 24 i 33.

Linie 3 i 33 w kierunku pętli Księże Małe i pętli ZOO, zostaną skierowane objazdem od placu Jana Pawła II przez ulicę Podwale, Świdnicką, Teatralną i Skargi do placu Dominikańskiego.

W kierunku przeciwnym: od placu Dominikańskiego przez ulicę Kazimierza Wielkiego, Szewską, Grodzką i Nowy Świat do ulicy Świętego Mikołaja.

Linia 6 w kierunku pętli Krzyki będzie kursowała od pl. Bema objazdem przez mosty Młyńskie, Halę Targową, plac Dominikański i ulicę Skargi, Teatralną do ulicy Świdnickiej

W kierunku powrotnym linia 6 będzie kursowała bez zmian.

Linia 7 zostanie skierowana objazdem od ulicy Drobnera przez ulicę Dubois, most Mieszczański, most Sikorskiego, plac Jana Pawła II i ulicę Podwale do ulicy Świdnickiej.

W kierunku powrotnym linia 7 będzie kursowała bez zmian.

Linia 10 w kierunku pętli Biskupin zostanie skierowana objazdem od pl Jana Pawła II przez most Sikorskiego, ulicę Jagiełły, Dubois, Drobnera, pl. Bema, ulicę Sienkiewicza, Wyszyńskiego do ulicy Szczytnickiej.

W  kierunku przeciwnym linia 7 pojedzie od placu Dominikańskiego przez ulicę Kazimierza Wielkiego, Szewską, Grodzką i Nowy Świat do ulicy Świętego Mikołaja.

Linia 23 w kierunku pętli przy ulicy Robotniczej, od placu Bema pojedzie przez ulicę Drobnera, most Uniwersytecki, ulicę Grodzką, Nowy Świat do ulicy Świętego Mikołaja.

W kierunku przeciwnym do pętli Kromera , linia 23 pojedzie objazdem od placu Jana Pawła II przez most Sikorskiego, ulicę Jagiełły, Dubois, Drobnera, do placu Bema.

Linia 20 w obu kierunkach pojedzie przez pl. Orląt Lwowskich, z pominięciem przystanku „Rynek” przy ulicy Kazimierza Wielkiego oraz przystanku „Narodowe Forum Muzyki” przy ulicy Krupniczej.

Linia 15 w obu kierunkach pojedzie objazdem od ulicy Pomorskiej, przez ulicę Dubois, plac Jana Pawła II, plac Orląt Lwowskich i dalej w kierunku placu Legionów.

Linia 14 w kierunku FAT-u, od ulicy Pomorskiej pojedzie przez ulicę Dubois, plac Jana Pawła II, ulicę Podwale do ulicy Świdnickiej z pominięciem przystanku „Rynek” przy ulicy Kazimierza Wielkiego oraz przystanku „Narodowe Forum Muzyki” przy ulicy Krupniczej.

Linia 24 w kierunku Osobowic pojedzie objazdem od ulicy Świdnickiej przez plac Teatralny, ulicę Szewską i Grodzką do mostu Pomorskiego.

Pasażerowie posiadający bilety okresowe na linię 10 będą mogli dodatkowo podróżować:

  • tramwajami linii 3 na trasie Leśnica – Galeria Dominikańska – Leśnica
  • tramwajami linii 33 na trasie Pilczyce – ZOO – Pilczyce

Pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:

  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

Utrudnienia związane z wymianą rozjazdów mają potrwać 3 tygodnie.

blog comments powered by Disqus