Komunikacja miejska w 1939 roku

Spis linii autobusowych i tramwajowych z roku 1939, wraz z trasami przejazdu.

Linie autobusowe

Nr

Trasa

A

LOTNISKO, Lotnicza – Legnicka – Górnicza – Pilczycka – Maślicka – Główna –
1) – Stabłowicka, STAROGAJOWA
2) – Stabłowicka – Brodzka, PRACZE ODRZAŃSKIE

B

SKIBIŃSKIEGO, Krakowska – Opolska – Brochowska – Mościckiego, CHIŃSKA

D

LOTNISKO, Lotnicza – Kosmonautów – Średzka, DOLNOBRZESKA

G

TORUŃSKA, Al. Kromera – Czajkowskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza – Żmigrodzka – Kwiatowa – Obornicka, JEDNOSTKA WOJSKOWA

H

ŚLICZNA, Borowska – Parafialna, KURPIÓW

K

PARK POŁUDNIOWY, Powstańców Śląskich – Karkonoska – Wiosenna – Krzycka – Przyjaźni – WAŁBRZYSKA – Przyjaźni – Skrajna – Jeździecka – Zwycięska – Ołtaszyńska – Wojszycka – Bohaterska, PARK POŁUDNIOWY

L

TORUŃSKA, Al. Kromera – Czajkowskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza – Żmigrodzka, POŚWIĘCKA

M

GRABISZYŃSKA, Klecińska – Muchoborska – Traktatowa – Klecińska – Nowodworska – GUBIŃSKA – Strzegomska – Klecińska i z powrotem

N

LOTNISKO, Lotnicza – Metalowców – Koszalińska – Kołobrzeska – Żernicka (Żernicka / Objazdowa) i z powrotem

O

CMENTARZ GRABISZYŃSKI, Grabiszyńska – Solskiego, AL. PRACY

S

TORUŃSKA, Al. Kromera – Krzywoustego –
1) – Bierutowska – MIRKÓW
2) – Bora-Komorowskiego – ZAKRZÓW

W

SOWIŃSKIEGO, Mickiewicza – Swojczycka – Strachocińska – WOJNÓW

19,20

(okólne)

BOROWSKA – Wielka – Krucza – Stalowa – Pereca – Grabiszyńska – Kolejowa – Lelewela – Piłsudskiego – Małachowskiego – Dyrekcyjna – Gajowa -Tomaszowska – BOROWSKA

Linie tramwajowe

Nr

Trasa

1

LOTNISKO, Lotnicza – Legnicka – pl. Jana Pawła II – (Ruska – Rynek – Oławska – Krasińskiego / św. Mikołaja – Rynek – Wita Stwosza – pl. Dominikański – Słowackiego – Wyszyńskiego – Szczytnicka – Skłodowskiej – Wróblewskiego – Olszewskiego, ABRAMOWSKIEGO

2

ROWEROWA, Żmigrodzka – Trzebnicka – pl. Powstańców Wlkp. – Chrobrego – pl. św. Macieja – m. Uniwersytecki – (Kuźnicza / Grodzka – Szewska – Kurzy Targ) – Rynek – Świdnicka – Powstańców Śląskich, PARK POŁUDNIOWY

3

CHOPINA, Różyckiego – Sienkiewicza – pl. Bema – św. Jadwigi – (św. Katarzyny / św. Ducha – Kraińskiego – Janickiego – pl. Dominikański) – bł. Czesława – ks. Piotra Skargi – Kołłątaja – Piłsudskiego – Stawowa – Borowska – Gliniana – Hubska – Piękna, NYSKA

4

NA NISKICH ŁĄKACH, Rakowiecka – Na Grobli – pl. Wróblewskiego – Traugutta (Krasińskiego – pl. Dominikański – Wita Stwosza / Oławska) – RYNEK

5

LOTNISKO, Lotnicza – Legnicka – pl. Jana Pawła II – (Ruska – Rynek – Oławska / św. Mikołaja – Rynek – Wita Stwosza – pl. Dominikański – Krasińskiego) – Traugutta – Krakowska, SKIBIŃSKIEGO

6

METALOWCÓW, Lotnicza – Legnicka – pl. Jana Pawła II – (Ruska – Rynek – Oławska / św. Mikołaja – Rynek – Wita Stwosza – bł. Czesława) – ks. Piotra Skargi – Kołłątaja – Piłsudskiego – Stawowa – Borowska – Gliniana – Hubska – Piękna – Tarnogajska, GAZOWA

7

(okólna)

ZAJEZDNIA II, Słowiańska – Nowowiejska – Piastowska – pl. Grunwaldzki – Słowackiego – Krasińskiego – Dąbrowskiego – Piłsudskiego – pl. Legionów – Sądowa – pl. Jana Pawła II – Mieszczańska – Pomorska – pl. Staszica – pl. Powstańców Wlkp. – Słowiańska, ZAJEZDNIA II

8

(okólna)

ZAJEZDNIA II, Słowiańska – pl. Powstańców Wlkp. – pl. Staszica – Pomorska – Mieszczańska – pl. Jana Pawła II – Sądowa – pl. Legionów – Piłsudskiego – Dąbrowskiego – Krasińskiego – Słowackiego – pl. Grunwaldzki – Piastowska – Nowowiejska – Słowiańska, ZAJEZDNIA II

9

SOWIŃSKIEGO, Mickiewicza – Curie-Skłodowskiej – pl. Grunwaldzki – Słowackiego – (pl. Dominikański – Wita Stwosza / Krasińskiego – Oławska) – Rynek – pl. Solny – Gepperta – Krupnicza – Sądowa – pl. Legionów – Grabiszyńska, ZAJEZDNIA VII

10

CMENTARZ GRABISZYŃSKI, Grabiszyńska – pl. Legionów – Sądowa – Krupnicza – pl. Solny – Rynek – (Oławska – Krasińskiego / Wita Stwosza – pl. Dominikański) – Wyszyńskiego – Sienkiewicza – Różyckiego, CHOPINA

11

ŚLICZNA, Borowska – Ślężna – Stawowa – Kołłątaja – ks. Piotra Skargi – bł. Czesława – pl. Dominikański – Słowackiego – Wyszyńskiego – Szczytnicka – Curie-Skłodowskiej – Wróblewskiego – Olszewskiego, ABRAMOWSKIEGO

12

PL. POWSTAŃCÓW WLKP., Chrobrego – pl. św. Macieja – m. Uniwersytecki – (Kuźnicza / Grodzka – Szewska – Kurzy Targ) – Rynek – Świdnicka – Powstańców Śląskich, PARK POłUDNIOWY

13

POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH, Hallera – Gajowicka – Szczęśliwa – Zielińskiego – Lwowska – Sanocka – Stawowa – Piłsudskiego – Pułaskiego – Kościuszki, KRAKOWSKA

14

TORUŃSKA, Al. Kromera – Jedności Narodowej – pl. Bema – św. Jadwigi – (św. Katarzyny / św. Ducha – Kraińskiego – Janickiego – pl. Dominikański) – bł. Czesława – ks. Piotra Skargi – Kołłątaja – Piłsudskiego – pl. Legionów – Grabiszyńska, ZAJEZDNIA VII

15

KROTOSZYŃSKA, Osobowicka – Reymonta – pl. Staszica – Pomorska – m. Pomorskie (Kiełbaśnicza / Odrzańska) – pl. Solny – Gepperta – Krupnicza – Podwale – Muzealna – Zielińskiego – Lwowska – Sanocka – Ślężna – Kamienna – Borowska, ŚLICZNA

16

NYSKA, Piękna – Hubska – Gliniana – Borowska – Stawowa – Piłsudskiego – Kołłątaja – ks. Piotra Skargi – (bł. Czesława – Wita Stwosza – Rynek – św. Mikołaja / Ruska – Rynek – Oławska) – pl. Jana Pawła II – Legnicka, RZEŹNIA MIEJSKA

18

KSIĘGOWA, Hallera – Gajowicka – Szczęśliwa – Zielińskiego – Muzealna – Podwale – Świdnicka – Teatralna – ks. Piotra Skargi – pl. Dominikański – Słowackiego – pl. Grunwaldzki – Curie-Skłodowskiej – Mickiewicza, SOWIŃSKIEGO

21

RYNEK SZCZEPIŃSKI, Zachodnia – pl. Jana Pawła II – (Ruska – Rynek – Oławska – Krasińskiego / św. Mikołaja – Rynek – Wita Stwosza – pl. Dominikański) – Słowackiego – pl. Grunwaldzki – KOCHANOWSKIEGO

22

PARK POŁUDNIOWY, Powstańców Śląskich – Świdnicka – Rynek – (Kurzy Targ – Szewska / Kuźnicza) – GRODZKA

23

Szpitalna – TĘCZOWA – Zdrowa – Grabiszyńska – pl. Legionów – Sądowa – Krupnicza – Gepperta – pl. Solny – Rynek – (Oławska – Traugutta – Krasińskiego / pl. Dominikański – Wita Stwosza) – Al. Słowackiego ,POCZTA

24

TORUŃSKA, Al. Kromera – Jedności Narodowej – pl. Bema – św. Jadwigi – Grodzka – (Kuźnicza / Szewska – Kurzy Targ) – Rynek – Świdnicka – Podwale – Muzealna – Zielińskiego – Szczęśliwa – Gajowicka – Hallera, POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH

25

RYNEK SZCZEPIŃSKI, Zachodnia – pl. Jana Pawła II – (Ruska – Rynek – Oławska / św. Mikołaja – Rynek – Wita Stwosza – pl. Dominikański – Krasińskiego) – Traugutta – Krakowska, SKIBIŃSKIEGO

26

PL. STRZELECKI – Pomorska – Dubois – Jedności Narodowej – Kilińskiego – Prusa – Wyszyńskiego – Słowackiego – Kujawska – Walońska – pl. Wróblewskiego – Pułaskiego – Dyrekcyjna – Ślęzna, JAWOROWA
blog comments powered by Disqus