17 sierpnia strajk generalny w Przewozach Regionalnych

W środę 17 sierpnia w godzinach od 0:00-23:59, w całej Polsce nie wyjadą pociągi Przewozów Regionalnych. To efekt braku porozumienia między związkowcami, a władzami największej w Polsce, spółki obsługującej kolejowe połączenia regionalne. Związkowcy domagają się podwyżki płac o 280 zł. Wcześniejsze rozmowy z zarządem spółki nie przyniosły rezultatów.

Na Dolnym Śląsku nie wyjedzie więc około 300 pociągów, w tym także zdecydowanej większości połączeń realizowanych w ramach tzw. kolei regionalnej, czyli DKD. Protest nie będzie dotyczył połączeń realizowanych przez przewoźnika Koleje Dolnośląskie, oraz PKP Intercity, choć możliwe mogą być opóźnienia tychże z nich, w przypadku jeśli protestujący zablokują estakadę kolejową we Wrocławiu.

Związkowcy zapowiadają, że po pierwszym dobowym strajku, protest zawieszony zostanie na tydzień, do 24 sierpnia. W tym czasie liczą na negocjacje płacowe – jeśli jednak ich postulaty nie zostaną spełnione – protest zostanie wznowiony po północy i będzie trwał bezterminowo.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter