2011 rok bez ZLT?

Wszystko wygląda na to, że w tym roku na wrocławskie tory nie wyjedzie Zabytkowa Linia Tramwajowa. Miasto zawiesiło dotacje dla instytucji pozarządowych, w tym także dla Towarzystwa Miłośników Wrocławia – operatora linii zabytkowej.

Chodzi tu o Fundusz NGO, dzięki którym organizacje pozarządowe mogą realizować swoje zadania, m.in. w ochronie zdrowia, kulturze, oświacie itp., przy wsparciu finansowym z budżetu miasta. Dzięki temu, możliwe było uruchomienie w grudniu 2007 roku, regularnych kursów liniowych, zabytkowych tramwajów typu Linke-Hoffman Standard i Konstal N przez Towarzystwo Miłośników Wrocławia.

Wygląda na to, że w tym roku, wrocławskie zabytkowe tramwaje będziemy rzadziej widywać w ruchu.; fot. Wojciech DembskiNie tylko projekt TMW utracił dotację; z powodu nierozstrzygnięcia konkursu dotacyjnego Gminy Wrocław: zarządzanie cyklem projektu dla NGO, decyzją Wojewody Dolnośląskiego w dniu 1 lutego br., zawieszono finansowanie wszystkich projektów, również tych poza konkursem; w dodatku nie będą rozpatrywane nowe wnioski.

Oznacza to więc czerwone światło dla uruchomienia linii zabytkowej w takiej formie, jak dotychczas. Na potwierdzenie, niedawno zamieszczony został komunikat Towarzystwa Miłośników Wrocławia na przystanku „Opera” na pl. Teatralnym (zdjęcie powyżej). Póki co, możliwy jest tylko wynajem poszczególnych tramwajów. Czy znajdzie się sponsor, lub czy miasto, bez względu na zbliżające się małymi kroczkami Euro 2012, zdecyduje się dalej finansować linię zabytkową, zobaczymy.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter