Do Szklarskiej Poręby już bez przesiadek

16.11.2013, Szklarska Poręba Górna. Impuls wjechał na tor postojowy by odczekać parę godzin na swój odjazd. fot. Transportnews

16.11.2013, Szklarska Poręba Górna. Impuls wjechał na tor postojowy by odczekać parę godzin na swój odjazd.
fot. Transportnews

Podróżni jadący z Wrocławia do Szklarskiej Poręby wreszcie mogą dojechać pociągiem bez przesiadki w Piechowicach na autobus zastępczy. Ruch pociągów na odcinku Piechowice-Szklarska Poręba Górna został przywrócony.

Pierwszym pociągiem po prawie dwumiesięcznej przerwie w kursowaniu pociągów po remoncie linii kolejowej Jelenia Góra-Szklarska Poręba, który wyjechał z Wrocławia bez komunikacji zastępczej był pociąg Regio “Kamieńczyk” relacji Poznań Główny – Wrocław Główny – Wałbrzych – Jelenia Góra – Szklarska Poręba Górna.

Przypomnijmy, że 10 dni po otwarciu linii kolejowej po remoncie, inspektorat nadzoru budowlanego stwierdził katastrofalny stan wiaduktu drogowego w okolicy Piechowic, który przebiegał nad wyremontowaną linią kolejową, co spowodowało że pociągi dojeżdżające do Szklarskiej Poręby zostały skrócone do Piechowic.

Sprawę przeciągał fakt, że władze gminy Piechowice do końca utrzymywały, że są właścicielami tegoż obiektu, lecz po jakimś czasie podały do wiadomości, że w urzędzie nie znaleziono stosownych dokumentów a kolej ma zabezpieczyć ten obiekt z własnej inicjatywy.

Opóźnienie zwiększyło także rozpisanie przetargu na zabezpieczenie wiaduktu przez PKP PLK i długie jego rozstrzygnięcie. Ostatecznie wiadukt został zabezpieczony i pierwszy pociąg do Szklarskiej Poręby ruszył 13 stycznia o 10:12 z Wrocławia.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter