EN57AL po remoncie i 31WE po testach

Garść wieści o inwestycjach w tabor kolejowy na Dolnym Śląsku. Newag 31WE w połowie miesiąca przeszedł testy homologacyjne, zaś za kilka dni na tory wyjedzie zmodernizowana jednostka EN57AL.

Pierwsza z zamówionych przez Koleje Dolnośląskie jednostek typu 31WE w pierwszym tygodniu stycznia br. przechodziła testy homologacyjne na torze testowym w Węglewie k. Żmigrodu. Testy trwały do 12 stycznia. Od kwietnia pierwsze jednostki 31WE-001 i 31WE-002 będą obsługiwać połączenia kolejowe Wrocław Główny-Węgliniec. Pozostałe trzy sztuki dostarczone mają zostać do czerwca br.

Do tego czasu na magistrali E30 do Węglińca będzie kursować nowo wyremontowany nabytek Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego – jednostka typu EN57 po modernizacji. Egzemplarz o numerze ewidencyjnym 1501 przeszedł modernizację na typ EN57AL. Całkowity koszt projektu wyniósł ok. 9,2 mln zł, z czego ponad 8 mln wydane zostało na remont pojazdu.

Za tę kwotę odnowiono całkowicie wnętrze jednostki, zmodernizowano układ elektryczny i rozruchowy, wymieniony został układ hamulcowy. W przedziałach zamontowano nowe siedzenia, okna, przeszklone drzwi przedziałowe, stojaki rowerowe, oraz toalety, w tym jedną zmodernizowano dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Wnętrze pociągu jest klimatyzowane, oraz objęte siecią bezprzewodową WiFi.

Jednostka EN57AL-1501 za kilka dni wyjedzie na dolnośląskie torowiska w obsłudze pociągów relacji Wrocław-Węgliniec-Wrocław pod banderą Przewozów Regionalnych.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter