Pociągi do Drezna znów kursują

17.07.2013, Wrocław Żerniki. Pociąg Wrocław-Drezno przejeżdża przez stację.Od 13 grudnia na moście na Nysie Łużyckiej rozdzielającej miasta Zgorzelec i Görlitz, wznowiony został ruch kolejowy. Wszystko to za sprawą powrotu pociągów relacji Wrocław-Drezno i inauguracji dodatkowych połączeń z innych miast do Görlitz.

Pociągi z Wrocławia do Drezna po reaktywacji przez Koleje Dolnośląskie, kursują, tak jak dotychczas, w ilości 3 par dziennie. Ponadto połączenia z Jeleniej Góry, Węglińca i z Zielonej Góry do Zgorzelca, zostały wydłużone także za niemiecką granicę. Na odcinku między Zgorzelcem i niemieckim Görlitz można już podróżować za darmo – tyle wynosi opłata za przejazd za niemiecką granicę.

Bilety za przejazd pociągiem Wrocław-Drezno są tańsze niż jeszcze kilka lat temu, gdy operatorem tego połączenia na polskiej stronie, były Przewozy Regionalne. Uruchamiane są one teraz w taryfie Regio. Obowiązuje tu także tzw. “Promocja Drezdeńska” – Bilet powrotny Wrocław-Drezno ważny jeden dzień, kosztujący 74 zł dla jednej osoby, czy bilet dla 5-osobowej grupy uprawniający do powrotu w ciągu 14 dni – w cenie 379zł.

Także po niemieckiej stronie obowiązuje specjalna oferta – powrotny bilet Dresden-Wrocław Special kosztuje 33 euro dla jednej osoby, 69 euro dla rodziny (dwie osoby dorosłe i troje dzieci) lub 89 euro dla grupy pięciu osób.

Władze Saksonii zadeklarowały, że następnym krokiem ku ułatwieniu organizacji przewozów ma być elektryfikacja odcinka Görlitz-Dresden. To wraz z deklaracją elektryfikacji odcinka po polskiej granicy ze Zgorzelca do Węglińca, może być kluczem do rozwoju sieci połączeń między Saksonią a Dolnym Śląskiem. Czas pokaże jednak kiedy – i czy w ogóle to nastąpi.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter