Prezentacja jednostek Newag 31WE Impuls na Dworcu Głównym we Wrocławiu [FOTO]

Wczoraj – w poniedziałek na dworcu Wrocław Główny można było obejrzeć z bliska dwie z pięciu zamówionych nowych pociągów zakupionych przez Koleje Dolnośląskie. Cała prezentacja objęła także przejażdżkę na linii kolejowej w ciągu magistrali E-30. Zarówno prezentacja, jak i przejazd był bezpłatny.

Jednostki typu 31WE, wyprodukowane w nowosądeckim Newagu to pociągi czteroczłonowe, bezprzedziałowe. Jedna z dwóch aktualnie znajdujących się na stanie Kolei Dolnośląskich jednostek tego typu pobiła rekord prędkości pociągu polskiej produkcji, który wyniósł 211,6 km/h. W normalnej eksploatacji pociągi te nigdy pewnie nie rozpędzą się do tej prędkości, jednak na trasie Wrocław – Legnica – Węgliniec mogą z powodzeniem rozpędzić się do 160 km/h. Podczas promocyjnej przejażdżki pociąg dwukrotnie udało się rozpędzić do tej prędkości. Prezentacja miała oczywiście także swój oddźwięk polityczny, pojawił się na niej m.in. poseł na sejm Grzegorz Schetyna, czy marszałek województwa dolnośląskiego Rafał Jurkowlaniec.

Pierwszy promocyjny kurs wystartował z wrocławskiego Dworca Głównego ok. 11:18. Jednostki przyjechały do Legnicy, po czym jedna z nich ruszyła w kierunku przeciwnym i zameldowała się we Wrocławiu. Druga jednostka wyjechała z Legnicy w kierunku Węglińca, gdzie po chwili postoju ruszyła w kierunku przeciwnym i wróciła do Legnicy.

Kolejne kursy będą już realizowane z pasażerami w codziennej eksploatacji. Jednostki Newag Impuls będą kursować pod banderą KD w planowej obsłudze pociągów Wrocław – Legnica – Węgliniec już od 1 kwietnia br.

Pociągi Impuls 31WE wyposażone są w pełną klimatyzację wnętrza, monitoring oraz sieć bezprzewodową WiFi.

Wszystkie zdjęcia z poniedziałku 25 marca 2013r.

Fotografie udostępnione dzięki uprzejmości Wojciecha Jóźwiszyna.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter