Promocyjny przejazd Kolei Dolnośląskich Jelenia Góra–Szklarska Poręba Górna [FOTO]

16.11.2013, Szklarska Poręba Górna. Impuls wjechał na tor postojowy by odczekać parę godzin na swój odjazd. fot. Transportnews

16.11.2013, Szklarska Poręba Górna. Impuls wjechał na tor postojowy by odczekać parę godzin na swój odjazd.
fot. Transportnews

16-tego listopada br. wróciły pociągi bezpośrednie z Wrocławia do Szklarskiej Poręby. Z tej i z okazji wydłużenia weekedowej pory pociągów Kolei Dolnośląskich do tej miejscowości, legnicki przewoźnik postanowił zachęcić pasażerów do korzystania z połączeń kolejowych do tego rejonu.

Tego dnia kursy pociągów Kolei Dolnośląskich na odcinku Jelenia Góra-Szklarska Poręba Górna-Jelenia Góra były bezpłatne, co wyraźnie odbiło się na sporym zainteresowaniu podróżnych. Pustoszejący za Marciszowem Newag 31WE-003, w Jeleniej Górze wypełnił się tłumem zainteresowanych pasażerów – a to dopiero była pierwsza stacja w tej miejscowości na naszej trasie. Po drodze jeszcze było ich kilka a i jeszcze w pozostałych miejscowościach mieszkańcy tłumnie wyszli na perony i próbowali się załapać na promocyjny kurs.

16.11.2013, Szklarska Poręba Górna. SA133-006 stoi na żeberku wyremontowanej stacji oczekując swojej godziny odjazdu. 16.11.2013, Wnętrze Impulsa 003. 16.11.2013, Szklarska Poręba Górna. Impuls chwilę po dojechaniu do celu.

Z lekkim poślizgiem ok. 10 minut dojechaliśmy na stację w Szklarskiej Porębie Górnej. Przyjazd pociągu KD w dniu przywrócenia regularnych połączeń kolejowych do tej miejscowości to oczywiście okazja do fety i promocji przewoźnika kolejowego. Oczywiście nie zabrakło też polityków, m.in. szefostwa partii politycznych, pani prezes Kolei Dolnośląskich, władz Szklarskiej Poręby, czy spółki PKP Polskie Linie Kolejowe.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter