Przewozy Regionalne zmienią się w POLREGIO

W środę 7 grudnia Przewozy Regionalne zaprezentowały nowe logo, markę i barwy swoich pociągów. Co przyniosą zmiany?

Firma, choć wciąż będzie nazywać się Przewozy Regionalne, będzie się przedstawiać jako POLREGIO. Jak podkreślił prezes Przewozów Regionalnych Krzysztof Mamiński, nie dojdzie do zmiany nazwy firmy, a POLREGIO ma unaocznić pasażerom zmiany zachodzące w skutek restrukturyzacji przewoźnika.

Logo ma nawiązywać do tradycyjnych elementów kolei, a więc godła, ośki kolejowej i skrzydła. Oczywiście to luźna interpretacja na temat tych symboli. Efekt końcowy jest jednak bliżej loga PKN Orlen, niż np. logo kolei norweskich.

To już kolejna zmiana kolorystyki pociągów tego przewoźnika. Niedawno wprowadzane zostało malowanie pomarańczowo-granatowe, które miało nawiązywać do wzoru tygrysiego. Barwy te otrzymało w ramach rewizji kilka-kilkanaście jednostek EN57. Ale po zmianie prezesa firmy, ogłoszono kolejne nowe barwy. Teraz będą nimi czerwień, pomarańczowy, szary i srebrny. Zmiana jednak będzie wprowadzana stopniowo i w pierwszej kolejności na jednostkach, które będą przechodzić naprawę poziomu P4. Jednostki w barwach „tygrysich” zmienią swoje barwy jako jedne z ostatnich.

Nowe barwy otrzyma również 7 nowych jednostek elektrycznych, które Przewozy Regionalne zamówiło w drodze przetargu. 3 jednostki czteroczłonowe za 61,5 mln zł brutto dostarczy Newag, zaś 4 dwuczłonowe jednostki za 58,06 mln zł brutto – bydgoska Pesa.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter