Wrześniowa korekta rozkładu jazdy pociągów

Od poniedziałku 2 września br. w życie wchodzi kolejna korekta rozkładów jazdy pociągów na Dolnym Śląsku. Zmiany będą polegać na korektach godzin odjazdów poszczególnych pociągów, ale i także czasowe utrudnienia na niektórych odcinkach tras.

W ruchu aglomeracyjnym, ale i także dla pasażerów podróżujących pociągami po Wrocławiu na odcinku Wrocław Psie Pole – Wrocław Mikołajów, oraz oczywiście dla podróżujących koleją do miejscowości przy linii kolejowej 326 będą to złe wieści.

Na odcinku od Sołtysowic do Mikołajowa będą kolejne utrudnienia w ruchu pociągów z powodu trwającej modernizacji linii kolejowej w ciągu linii E-59 z Wrocławia do Poznania. Znów odbije się to najbardziej na połączeniu z Trzebnicą – pierwszy kurs z Trzebnicy zostanie skrócony do Nadodrza. W konsekwencji także i drugi kurs do Trzebnicy nie będzie rozpoczynać się od dworca głównego, lecz właśnie od Nadodrza. Reszta kursów pozostanie na relacji do stacji Wrocław Główny, lecz na nich czas przejazdu między stacjami będzie wydłużony, co może oznaczać przestoje na stacjach, ograniczenia prędkości jazdy.

Tabela z rozkładem jazdy Wrocław – Trzebnica

Tabela z rozkładem jazdy Trzebnica – Wrocław

Największe utrudnienia czekają podróżujących z Wrocławia do Ostrowa Wielkopolskiego. W związku z remontem jednotorowego odcinka Grabowno Wielkie – Międzybórz Sycowski wprowadzona będzie tam komunikacja zastępcza. W kierunku przeciwnym (do Wrocławia) za niektóre pociągi autobusowa komunikacja będzie kursowała w relacji Międzybórz Sycowski – Oleśnica, z przesiadką na pociąg do Wrocławia.

Tabela z rozkładem jazdy Wrocław – Oleśnica – Krotoszyn/Ostrów Wielkopolski

Szczegółowe rozkłady jazdy można znaleźć w podstronie Rozkłady jazdy na stronie Transportnews.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter