Zmiany w rozkładzie pociągów od 3 września

Od poniedziałku 3 września zmiany obejmą nie tylko komunikację miejską we Wrocławiu, lecz także rozkłady pociągów. Zobacz, jakie zmiany kolejowe zaplanował Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Przewozy Regionalne

Wrocław – Oleśnica

Od dnia 03 września br. zamknięty zostanie jeden tor na odcinku Wrocław Nadodrze – Wrocław Sołtysowice. Ze względu na zmniejszenie przepustowości tego odcinka oraz skierowanie na tą trasę objazdem części pociągów z modernizowanej linii Wrocław – Poznań, jeden pociąg relacji Oleśnica (odj. 06:59) – Wrocław Główny (przyj. 07:53) będzie odwołany. Pozostałe natomiast kursować będą z niewielkimi przesunięciami względem dotychczasowego rozkładu jazdy, spowodowanymi koniecznością oczekiwania na zwolnienie jednotorowego szlaku przez pociągi jadące z naprzeciwka. Niektóre pociągi będą również odjeżdżać wcześniej z Wrocławia Głównego.
Szczegółowy rozkład jazdy dla linii Wrocław – Oleśnia w okresie 03.09. – 15.10.2012 r.

 

Wrocław – Ostrów Wielkopolski

Od dnia 03 września br. zamknięty dla ruchu pociągów będzie odcinek Twardogóra Sycowska – Bukowina Sycowska. Za pociągi REGIO na tym odcinku kursować będzie zastępcza komunikacja autobusowa. Pociąg interREGIO PROSNA rel. Wrocław Główny (odj. 12:17) – Chełm oraz Białystok – Wrocław Główny (przyj. 23:16) skierowany zostanie na trasę okrężną przez Krotoszyn z pominięciem stacji Twardogóra Sycowska, Międzybórz Sycowski oraz Odolanów.

Ponadto, jeden z porannych pociągów z Wrocławia Głównego do Ostrowa Wielkpolskiego odjeżdżać będzie ze stacji początkowej 50 minut wcześniej, tj. o godzinie 07:30 (dotychczas 08:20).
Szczegółowy rozkład jazdy dla linii Wrocław – Ostrów Wielkopolski / Krotoszyn w okresie 03.09. – 15.10.2012 r.

 

Wrocław – Jelcz Laskowice

Po wakacyjnej przerwie powróci do kursowania wzmacniający pociąg relacji Jelcz Laskowice – Wrocław Gł. (przyj. 07:31).
Ponadto, do dnia 14 września br. do godziny 14:00 zamknięty będzie remontowany od kilku miesięcy jeden z torów na odcinku Czernica Wrocławska – Jelcz Miłoszyce. Tego dnia zmieni się ponownie rozkład jazdy pociągów na linii do Jelcza. Po zmianie większość pociągów kursować będzie na tej trasie o kilka minut krócej.

Dodatkowo, w dniach 03 – 23 września br. ostatni w dobie pociąg relacji Wrocław Główny (odj. 22:04) – Jelcz Laskowice zastąpiony zostanie zastępczą komunikacją autobusową z uwagi na roboty torowe, które odbywać się będą w godzinach nocnych. Autobus zastępczy odjeżdżał będzie do Jelcza Laskowic spod Dworca Głównego PKP we Wrocławiu o godzinie 22:04 i kursował będzie z pominięciem stacji i przystanków Wrocław Brochów, Siechnice i Zakrzów Kotowice (brak dojazdu drogą kołową z Siechnic i Zakrzowa Kotowic do Jelcza Laskowic).
Szczegółowy rozkład jazdy dla linii Wrocław – Jelcz Laskowice w okresie 03.09. – 15.10.2012 r.

 

Wrocław – Brzeg – Opole

Niewielkie zmiany w rozkładzie jazdy pociągów regionalnych spowodowane będą przesunięciami godzinowymi pociągów dalekobieżnych, kursujących modernizowanym ciągiem Poznań – Wrocław i dalej w kierunku Katowic. Niektóre pociągi odjeżdżać będą wcześniej ze stacji Wrocław Główny.
Szczegółowy rozkład jazdy dla linii Wrocław – Brzeg – Opole w okresie 03.09. – 15.10.2012 r.

 

Wrocław – Kłodzko – Międzylesie

Z początkiem września br. zakończy się zamknięcie odcinka Kłodzko Nowe – Międzylesie, które w robocze dni sierpnia powodowało konieczność uruchamiania komunikacji zastępczej za część pociągów regionalnych. Podstawowy rozkład jazdy nie ulegnie zmacznym zmianom, jedynie kilka pociągów kursować będzie później niż dotychczas, przede wszystkim z powodu skomunikowań z pociągami z głębi kraju.
Pociąg interREGIO SZCZELINIEC z Białegostoku skończy bieg na stacji Wrocław Główny zamiast w Międzylesiu, analogicznie pociąg iR MAMRY do Olsztyna zamiast w Międzylesiu, rozpocznie bieg we Wrocławiu Głównym o godz. 07:52, tj. 66 minut wcześniej.

Na odcinku Wrocław Główny – Międzylesie – Wrocław Główny za skrócone pociągi interREGIO uruchomione zostaną pociągi REGIO: Wrocław Główny (odj. 18:53) – Międzylesie oraz Międzylesie – Wrocław Główny (przyj. 08:15).
Szczegółowy rozkład jazdy dla linii Wrocław – Kłodzko – Międzylesie – Lichkov w okresie 03.09. – 15.10.2012 r.

 

Wrocław – Wałbrzych – Jelenia Góra

We wrześniu i październiku br. kontynuowane będą prace remontowe na linii do Jeleniej Góry, przez co ponownie część pociągów kursować będzie wg różnych wariantów. Priorytetowe pociągi, dowożące i odwożące po pracy i szkole nie zmienią jednak znacząco swoich godzin kursowania.
Szczegółowy rozkład jazdy dla linii Wrocław – Wałbrzych – Jelenia Góra w okresie 03.09. – 15.10.2012 r.

 

Wrocław – Legnica – Węgliniec

Trwa modernizacja stacji Wrocław Leśnica, co okresowo wymaga również zamknięcia jednego z torów na przyległych szlakach (do Miękini i Wrocławia Żernik). Zmiany w rozkładzie jazdy będą niewielkie w stosunku do dotychczasowej organizacji ruchu. Popołudniowy pociąg z Węglińca do Wrocławia Głównego odjeżdżał będzie o godzinie 15:59 (dotyczas 15:43) i docierał do celu o godz. 18:12 (dotychczas 17:55).
Szczegółowy rozkład jazdy dla linii Wrocław – Legnica – Węgliniec w okresie 03.09. – 15.10.2012 r.

 

Wrocław – Wołów – Głogów

Po wakacyjnej przerwie powrócą do kursowania wzmacniające pociągi relacji Wrocław Główny – Wołów – Wrocław Główny, z Wrocławia o godz. 13:22 i 14:22 oraz powrotne z Wołowa o godz. 14:28 i 15:29.
Ponadto, W dniach 4/5 września – 6/7 października br. wymieniane będą szyny na jednotorowym szlaku Księginice – Brzeg Dolny. Dzięki prowadzeniu prac wyłącznie w godzinach nocnych szlak będzie to wpływało tylko na rozkład jazdy ostatniego pociągu w dobie z Wrocławia Głównego (odj. 22:52) do Ścinawy.

Pociąg nr 66435 kursować będzie w dwóch relacjach: Wrocław Główny – Księginice oraz Brzeg Dolny – Ścinawa.

Z uwagi na brak możliwości przejazdu drogą kołową, na odcinku Księginice – Brzeg Dolny nie będzie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa!

Przejazd podróżnych ze stacji Wrocław Główny do Brzegu Dolnego i dalej odbywać się będzie następująco:
– ze stacji Wrocław Główny przejazd pociągiem nr 66633 rel. Wrocław Główny (odj. 22:54) – Rawicz do stacji Pęgów(przyj. 23:34),
– ze stacji Pęgów do stacji Brzeg Dolny przejazd autobusem zastępczym,
– od stacji Brzeg Dolny przejazd pociągiem rel. Brzeg Dolny (odj. 00:05) – Ścinawa.

Pociąg z Wrocławia Głównego o godz. 22:52 kursować będzie tylko do stacji Księginice! W związku z tym podróżni posiadający ważne bilety okresowe i jednorazowe na przejazd od stacji Wrocław Muchobór, Wrocław Kuźniki, Wrocław Stadion, Wrocław Pracze do Brzegu Dolnego lub dalej, będą mogli skorzystać z przejazdu pociągiem nr 7640 relacji Zielona Góra – Wrocław Główny (planowy przyjazd do stacji Wrocław Główny o godz. 22.24) bez konieczności uiszczania opłaty za przejazd, a następnie pociągiem nr 66633 relacji Wrocław Główny – Rawicz (odj. godz.22.54) do Pęgowa, kolejno autobusem komunikacji zastępczej do Brzegu Dolnego i dalej pociągiem w kierunku Ścinawy.

W celu przejazdu bez przesiadania za skrócony pociąg nr 66435 ze stacji i przystanków pomiędzy Wrocławiem Muchoborem, a Księginicami w relacjach do Brzegu Dolnego i dalej pasażerowie mogą skorzystać z wcześniejszego połączenia (z Wrocławia Głównego odj. o godz. 20:52).
Szczegółowy rozkład jazdy dla linii Wrocław – Głogów – Zielona Góra w okresie 03 września – 15 października br.

 

Wrocław – Rawicz – Poznań

Kolejny etap modernizacji linii Wrocław – Poznań zakłada, że w jednotorowe będą odcinki Wrocław Mikołajów – Oborniki Śląskie – Skokowa oraz Żmigród – Korzeńsko. Część pociągów REGIO będzie odwołanych, a w ich miejsce kursować będą z dodatkowymi postojami w kierunku Wrocławia pociągi TLK oraz interREGIO, w których na odcinku Rawicz – Wrocław Główny honorowane będą wszystkie ważne bilety wydane na przejazd pociągami REGIO.

Honorowaniem biletów objęte są następujące pociągi TLK oraz interREGIO:
TLK nr 73102 rel. Poznań Gł. – Kraków Gł.; honorowanie na odc. Rawicz (odj. 06:51) – Wrocław Gł. (przyj. 08:26);
TLK nr 83102 rel. Kołobrzeg – Kraków Gł.; honorowanie na odc. Rawicz (odj. 15:03) – Wrocław Gł. (przyj. 16:46);
iR nr 16120 rel. Białystok – Wrocław Gł.; honorowanie na odc. Rawicz (odj. 17:01) – Wrocław Gł. (przyj. 18:49);
TLK nr 86100 rel. Szczecin Gł. – Wrocław Gł.; honorowanie na odc. Rawicz (odj. 19:24) – Wrocław Gł. (przyj. 20:59).
UWAGA! Honorowaniem biletów REGIO nie jest objęty pociąg TLK nr 35109 rel. Kraków Płaszów – Gdynia Główna, zatrzymujący się na wszystkich stacjach i przystankach na odcinku Wrocław Główny (odj. 14:38) – Rawicz.

Ponadto na trasie Wrocław – Rawicz, z uwagi na wydłużenie pory trwania nocnych prac, które uniemożliwiają ruch jakichkolwiek pociągów pasażerskich, ostatni i pierwszy w dobie pociąg z Wrocławia Głównego (odj. 22:54) do Rawicza oraz z Rawicza do Wrocławia Głównego (przyj. 04:53) kończyć i rozpoczynać będą bieg na stacji Skokowa. Na odcinku Skokowa – Rawicz – Skokowa uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa.
Ponadto, pociąg interREGIO MAMRY relacji Wrocław Główny (odj. 07:52) – Olsztyn Główny skierowany zostanie w drodze do Poznania na trasę okrężną przez Oleśnicę Rataje, Milicz, Krotoszyn i Jarocin.
Szczegółowy rozkład jazdy dla linii Wrocław – Rawicz w okresie 03.09.– 15.10.2012 r.

 

Koleje Dolnośląskie

Zmiana rozkładów jazdy nastąpi na następujących trasach:
Wrocław Główny – Jelcz Laskowice
Wrocław Główny – Trzebnica
Zgorzelec – Legnica – Wrocław Główny
Wrocław Główny – Wołów
Wałbrzych Główny – Kłodzko Miasto
Legnica – Żary

Na pozostałych trasach rozkład pozostanie niezmieniony.
(rozkłady są dostępne po kliknięciu w link)

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter