Otworzą pętlę i zaczną remontować Legnicką

fot. Mateusz Rurański

Jak zapewnia Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta, w sobotę 5 marca, pętla „Grabiszyńska-cmentarz” będzie oddana do użytku. Do tego czasu mają zostać przesunięte słupy trakcyjne – o sprawie pisaliśmy już wcześniej na łamach Transportnews. Oznacza to, że na trasy powróci linia 5, jednak linia 20 nadal będzie zawieszona.

Powodem takiego stanu rzeczy będzie równoczesne rozpoczęcie zaplanowanego częściowego remontu torowiska w ciągu ul. Legnickiej. Linie tramwajowe dotychczas kursujące do Pilczyc, (oprócz linii 12, która prawdopodobnie pojedzie inną trasą) zostaną skrócone do pętli przy ul. Robotniczej (Wrocławski Park Przemysłowy).

Dlatego zamiast linii 20, będzie kursować linia 73. Pojedzie ona po trasie od pętli Oporów do Renomy, jak linia 20, a dalej przez pl. Teatralny, ul. Widok do Kazimierza Wielkiego, następnie do pl. Jana Pawła II. Tam skręci na most Sikorskiego, potem na pl. Bema i trasę zakończy na Kromera. W nabliższym kwartale będzie to tylko część zaplanowanych remontów – więcej o liście planowanych torowisk do remontu, w osobnym artykule.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter