Dwukierunkowy tramwaj 102Na po remoncie

Niedawno zakończył się trwający niespełna miesiąc, remont tramwaju dwukierunkowego o numerze G-089. To jeden z dwóch wagonów złożonych wiele lat temu przez MPK Wrocław z dwóch tramwajów typu 102Na.

Tramwaj ten obecnie pełni służbę jako wagon gospodarczy, a wykorzystywany będzie przy utrzymaniu zimowym torowisk i obsłudze krańcówek Tramwaju Plus.

Poniżej więcej informacji o tym ciekawym wagonie.

Pojazdy G-089 i G-090 były dwukierunkowe, ale posiadały jedynie jedną parę drzwi, więc na wyłączonym odcinku poruszały się każdy po jednym torze, ale w obu kierunkach. Używane były do obsługi odciętych do sieci, odcinków torowiska tramwajowego, oraz jako rezerwa czynna na linie nocne. Obecnie istnieje tylko jeden wagon tego typu, drugi (G-090) został skasowany w 2002 roku.

Jedyny ocalały wagon (o numerze inw. G-089) stracił swe zatrudnienie liniowe wraz z likwidacją tramwajowych linii nocnych w 2003 roku. Wraz z utratą homologacji, wagon przestał być wykorzystywany do przewozu pasażerów, w roku 2005 wymontowane zostały z niego siedzenia pasażerskie i osłony kabin. Z czasem przerobiony wagon zaczął być wykorzystywany jedynie do przetaczania wagonów po zajezdni IV Borek.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter