Kolejna hybryda na testach w MPK

Tak, jak zapowiadano, od środy 26 października na liniach obsługiwanych przez zajezdnię IX Obornicką pojawił się kolejny autobus hybrydowy testowany przez wrocławskie MPK. Biały autobus Volvo 7705 Hybrid, który otrzymał numer inw. 5005, to już drugi autobus hybrydowy tej marki na testach w MPK.

Autobus ten jest niemal identyczny, jak wystawiony na dniach otwartych MPK, odpowiednik wyprodukowany dla Arriva Holland. (więcej o nim w poprzednim artykule). Różnica polega jedynie na wyposażeniu i typie zastosowanych drzwi.

Tak jak testowany niegdyś zielony egzemplarz testowy, jak i wystawiony na zajezdni Borek, egzemplarz dla holenderskiej Arrivy, tak i ten pojazd wykorzystuje układ hybrydy równoległej, a więc układ napędowy składa się z silnika spalinowego i silnika elektrycznego, mogących pracować niezależnie, lub równocześnie.

Autobus ten będzie około dwa tygodnie na testach w MPK Wrocław.

Będzie normalnie kursować na którejś linii, no i później po tych dwóch tygodniach pojedzie dalej, z tego co wiem, do Białegostoku, do Lublina – mówił pan Tomasz Łysiak z Volvo Polska w wywiadzie na łamach Transportnews.

GALERIA:

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter