Autobusem, tramwajem i koleją za darmo we Wrocławiu w dzień bez samochodu

22.09.2012, zajezdnia Borek. Škoda 19T #3118Zbliża się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu we Wrocławiu – w poniedziałek 22 września po Wrocławiu będzie można podróżować za darmo autobusem, tramwajem i koleją.

W środę, 22 września, jak w wielu miastach w całej Europie obchodzić będzie Europejski Dzień bez Samochodu. Tego dnia będzie można podróżować liniami komunikacji miejskiej we Wrocławiu bez opłat, czy kontroli biletowych. Dotyczyć to będzie zarówno linii normalnych, przyspieszonych, pospiesznych, czy strefowych na całym odcinku ich tras.

Po raz drugi z rzędu uczestniczyć w niej będą przewoźnicy kolejowi obsługujący pociągi osobowe: Przewozy Regionalne i Koleje Dolnośląskie. Jest to związane na mocy podpisanej umowy między Gminą Wrocław a ww. przewoźnikami kolejowymi. Darmowe przejazdy koleją będą dotyczyć wyłącznie podróży pomiędzy stacjami kolejowymi we Wrocławiu.

Obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu we Wrocławiu rozpoczną się w poniedziałek 16 września. MPK planuje otwarcie wystawy zabytkowych tramwajów w zajezdni Dąbie przy ul. Wróblewskiego. Będzie można ją zwiedzać przez cały tydzień.

W sobotę 20 września odbędzie się także Dzień Otwarty w zajezdni tramwajowej Borek przy ul. Powstańców Śląskich. W tym roku w programie będą m.in. następujące atrakcje:

  • nauka jazdy tramwajem (SKODA 19 T)
  • wystawa taboru (tramwaje, pojazdy specjalne),
  • warsztat rowerowy (doktor bike),
  • pokazy ratownictwa specjalistycznego,
  • znakowanie rowerów (policja),
  • konkursy, animacje dla dzieci,
  • wystawa historyczna,
  • kursy zabytkowymi tramwajami (specjalne przejazdy na zajezdnię VI przy ul. Wróblewskiego i zajezdnię VII przy ul. Grabiszyńskiej).

W niedzielę natomiast na Dworcu Głównym we Wrocławiu odbędzie się wystawa taboru kolejowego, którą zorganizuje Stowarzyszenie Hobbystów Kolejowych.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter