Koniec sterowników BUSE we wrocławskich tramwajach

Zakończyła się już wymiana sterowników BUSE w tramwajach Škoda 16T, którą rozpoczęto na początku stycznia tego roku. Zmiana związana jest z wygaśnięciem umowy odnośnie wysyłania pojazdów na linię średnicową, oraz na linię przechodzącą przez pl. Powstańców Wielkopolskich, co było jednym z warunków dofinansowania w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego (ZPORR).


Drugim powodem zmiany sterowników wyświetlaczy w Skodach była także ich unifikacja z pozostałym systemem informacji pasażerskiej stosowanym w innych pojazdach MPK Wrocław. To jednak nie będzie koniec zmian – w tych tramwajach wkrótce zostaną zamontowane monitory LCD, a także monitoring – o czym napisaliśmy jakiś czas temu na łamach Transportnews. (czytaj więcej)

Warto tu też przy okazji wspomnieć, że dokładnie 4 lata temu zaczęto unifikować system informacji pasażerskiej w tramwajach, pozbywając się starszej wersji sterowników PIXEL SRT-1-3, Elmar STE2-0, a także sterowników BUSE, które zastępowano odpowiednikami ze znaczkiem bydgoskiej firmy PIXEL. (czytaj więcej).

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter