Linie dowozowe pojeżdżą przynajmniej do końca roku

10.01.2014, Wrocław, ul. Dobroszycka. Zbieranina linii 150L, 150P i 158.Linie dowozowe do stacji kolejowej Wrocław Psie Pole będą jeździć jeszcze przynajmniej do końca 2014r. MPK ogłosiło wyniki przetargu na obsługę tych linii przez podwykonawcę między 1 kwietnia a 31 grudnia włącznie.

Do przetargu zgłosiła się jedna firma a w zasadzie konsorcjum – co powoli przestaje dziwić; konsorcjum firm Trako i DLA. Wygląda na to, że Polbus rezygnuje zupełnie z zadań na tych liniach, na których nie ma oficjalnie wyznaczonych punktów socjalnych dla kierowców tych linii, zwłaszcza na najważniejszym dla linii dowozowych, przystanku: Psie Pole (stacja kolejowa).

Od kwietnia do historii przejdzie linia 158 – MPK po wynikach liczenia pasażerów zbieranych przez kierowców stwierdziło, że linia ta nie sprawdziła się i jej kursy na Zakrzowie zostaną dołączone do linii 151, która to będzie przedłużona od pętli Osiedle Sobieskiego przez ul. Królewską, Irkucką, Okulickiego do pętli Zakrzów.

Wciąż rozwiązanie to ma wadę, przez którą autobusy linii 151 na wydłużonym odcinku do Zakrzowa mogą wozić muchy, lub stawać na przejeździe kolejowym przepuszczając poprzedni pociąg – szynobus z Trzebnicy. Poprzedni, niż ten na którego dany kurs linii 151 jest dowozem. Propozycję zmiany trasy linii 151, która nie będzie determinowana przez odjazdy pociągów z Trzebnicy, szybszą w dojeździe i tańszą w miesięcznym rozliczeniu funkcjonowania; zamieściliśmy ponad miesiąc temu na Transportnews – (więcej tutaj)

Co warto zauważyć, termin obowiązywania umowy zbiega się z rozpoczęciem etapów liczenia pasażerów wsiadających i wysiadających na stacjach kolejowych we Wrocławiu, także na stacji na Psim Polu. Pierwszy etap zaplanowano na przełomie marca i kwietnia. Rok temu liczenie pasażerów na stacjach kolejowych odbywało się w czerwcu, w lipcu, we wrześniu i w październiku, jednak wówczas jeszcze linie dowozowe do stacji Psie Pole nie kursowały.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter