“Nowe” Mercedesy Citaro w MPK

Pod koniec kwietnia do wrocławskiego MPK przyjechały ponownie dwa autobusy marki Mercedes-Benz. Dokładnie te, które pod koniec grudnia 2012r. zostały wypożyczone z braków taborowych.

Na zajezdni Obornickiej pojawiły się dwa autobusy niemieckiej marki. Przegubowy Mercedes Citaro G C2 (nr 8342), oraz krótszy Mercedes Citaro K (nr 4005). Oba autobusy w kolorze srebrnym już gościły u miejskiego przewoźnika pół roku temu w grudniu, jednak wówczas przydzielone były na zajezdni Grabiszyńskiej. 7 maja we wtorek już pod banderą MPK Wrocław z nowymi tablicami rejestracyjnymi i typowym dla wrocławskiego MPK, onumerowaniu, przegubowy Mercedes wyjechał na linię 128.

Autobus przegubowy Citaro G C2 różni się od dotychczasowych Citaro G wrocławskiego MPK przede wszystkim kolorem, ale też konstrukcją nadwozia i zmienionym wyglądzie. Różnice są też wewnątrz pojazdu od takich drobiazgów, jak umiejscowienie tablic LCD, kolorystyka poręczy i platików. Ten konkretny egzemplarz pochodzi z roku 2011r. i był on egzemplarzem pokazowym firmy Evobus. Drugi z pojazdów – Citaro K – jest krótszy o 2 metry od posiadanych przez miejskiego przewoźnika, krótkich Mercedesów Citaro. Autobus ten wyróżnia się głównie kolorystyką od swych dłuższych „braci”. Ten konkretny egzemplarz ma taką samą stylistykę nadwozia jak pozostałe 100 Mercedesów, które MPK zakupiło w drodze przetargu blisko kilka lat temu.

Galeria: (wszystkie zdjęcia ze środy 8 maja 2013r.)

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter