PKS Dzierżoniów w likwidacji – cięcia połączeń z Wrocławiem

To nie będą dobre wieści dla mieszkańców powiatów dzierżoniowskiego, oraz dla osób dojeżdżających do Wrocławia – PKS Dzierżoniów został postawiony w stan likwidacji.

Przewoźnik z Dzierżoniowa będzie istniał tylko do końca listopada 2012r. Ministerstwo Skarbu Państwa po nieudanych próbach prywatyzacji, zdecydowało 25 kwietnia o postawieniu tego przedsiębiorstwa w stan likwidacji.

PKS Dzierżoniów zatrudnia w Dzierżoniowie i Ząbkowicach ponad 130 osób. Pracownicy w Ząbkowicach otrzymają zwolnienia pod koniec lipca z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia, zaś w Dzierżoniowie – na koniec sierpnia.

Prowadzimy rozmowy z podmiotami zainteresowanymi prowadzeniem działalności przewozowej od 1 grudnia, oczywiście na rentownych trasach – mówi likwidator Joachim Gemza.

Co jednak z połączeniami mniej rentownymi? Być może mieszkańcy rejonów wiejskich, podróżujący do miejsc pracy w większych miastach mogą mieć spory problem z dojazdem.

PKS Dzierżoniów od 1 lipca wyciął z rozkładu jazdy wiele połączeń wakacyjnych. Od 1 września zlikwidowane mają zostać kolejne: poranne kursy do Wrocławia (g. 5:25), niedzielne kursy do Ząbkowic Śląskich, Olesznej, Księginic Wielkich, Łagiewnik. Ponadto w weekendy zlikwidowane mają zostać też kursy do Wrocławia (5:20, 16:10; 13:50, 16:10)

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter