PKS Dzierżoniów znów kursuje do Wrocławia

5.11.2011, Wrocław Centralny d.a., Autosan z PKS Dzierżoniów oczekuje na godzinę podstawienia się na peron. fot. Stefan Kopcza.Dzierżoniowski PKS ponownie jeździ na kursach z Wrocławia do Dzierżoniowa. Przewoźnik uzyskał zezwolenia wymagane do obsługi tego połączenia od Urzędu Marszałkowskiego.

Przypomnijmy, 22-go kwietnia z powodu otrzymanego przez jednego z kierowców PKS Dzierżoniów, mandatu od Wojewódzkiej Inspektoratu Transportu, wszystkie kursy tego przewoźnika do Wrocławia zostały zawieszone. Powodem było nieważne zezwolenie na wykonywanie kursów na linii Wrocław-Dzierżoniów – ważność jego upłynęła wraz z dniem 28 marca br.

PKS Dzierżoniów złożyło z początkiem marca br. wniosek o wydanie nowego zezwolenia do Urzędu Marszałkowskiego, jednak nie dołączyło do wniosku listy zezwoleń na korzystanie z przystanków na linii do Dzierżoniowa.

Po fakcie, przewoźnik jednak złożył wszystkie dokumenty i 29 kwietnia powrócił na regularne kursy do Wrocławia.

Incydent związany z zatrzymaniem wszystkich autobusów na tej trasie w połowie drogi z pewnością nadszarpnął nerwy pasażerów. Nie wiadomo, jak bardzo odbił się on na frekwencji na kursach PKS-u Dzierżoniów.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter