Trwa uruchamianie nowego systemu biletowego

Od dzisiaj 1 marca rozpoczęło się stopniowe uruchamianie nowych kasowników w autobusach i tramwajach. “Kasowniki będą aktywne w wybranych autobusach i tramwajach, do 8 marca zaś będą uruchomione we wszystkich naszych pojazdach” – poinformowało MPK Wrocław.

Dotychczasowe żółte kasowniki NJ24, oraz mobilne biletomaty będą stopniowo demontowane z pojazdów komunikacji miejskiej.

Nowe kasowniki składają się z dwóch urządzeń – kasownika biletów papierowych znajdującego się poniżej, oraz terminalu płatniczego z ekranem dotykowym. Można w nim opłacić za przejazd za pomocą zbliżeniowej karty płatniczej lub nowej karty URBANCARD EP, która będzie wprowadzona od 8 marca. Nowe urządzenia nie wydrukują biletów, lecz posłużą się identyfikatorami potwierdzającymi zakup w przypadku kontroli.

Ta ostatnia kwestia wzbudza niemałe kontrowersje wśród pasażerów. Obawiają się oni, że w trakcie kontroli, z karty mogą zostać pobrane środki pieniężne. Także osoby kupujące dotychczas na zapas bilety w autobusach i tramwajach nie będą mogły już tego dokonać. Mennica Polska – czyli operator nowego systemu biletowego zapewnia, że kontroler nie ma możliwości pobrania pieniędzy od karty płatniczej pasażera, gdyż ich urządzenia nie są terminalem płatniczym. Co do kupowania biletów na zapas, operator wskazuje, że w biletomatach stacjonarnych na przystankach wciąż będzie możliwość zakupu biletów papierowych. Opublikowano również serię filmików informacyjnych, jak będzie funkcjonował nowy system biletowy.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter