We Wrocławiu pojawią się kolejne przystanki “wiedeńskie”

Rozwiązanie na przystanku “Gajowa” w kierunku Tarnogaju – czyli tzw. przystanek wiedeński, będzie wprowadzone także w innych miejscach Wrocławia. Przystanek taki nie ma tradycyjnego peronu, w jego miejscu podwyższona jest wysokość jezdni, tak że pasażer wchodząc do tramwaju nie musi wspinać się do niego z poziomu gruntu. Jeśli tramwaju lub autobusu nie ma na przystanku, kierowcy po prostu przejeżdżają po tym podwyższonym fragmencie jezdni.

Takie rozwiązanie wprowadzone na przystanku “Gajowa” – wg urzędników, sprawdziło się na tyle, że zdecydowano o wdrożeniu go w innych rejonach miasta. Przystanki “wiedeńskie” mają się pojawić  na ulicy Hubskiej (na wysokości skrzyżowania z Prudnicką), na ulicy Trzebnickiej (przy zbiegu z Kraszewskiego) oraz na ulicy Piłsudskiego.

Ten ostatni – czyli przystanek “Arkady” był w marcu br. przedłużony tak, żeby mogły się na nim zatrzymywać dwa tramwaje (więcej tutaj), jednak wciąż na razie wsiadanie z dalszej części przystanku jest utrudnione z uwagi na brak podwyższenia poziomu jezdni w tym miejscu.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter