I Ty możesz wspomóc remont przegubowego Ikarusa

Klub Sympatyków Transportu Miejskiego wyremontuje jednego z ostatnich egzemplarzy przegubowych Ikarusów serii 280. Każdy miłośnik komunikacji miejskiej może pomóc przy remoncie tego kultowego klasyka.

Autobus o numerze 5320 nosi typ 280.70E, który wyróżnia się dwuskrzydłowymi drzwiami otwieranymi do środka, mocniejszym silnikiem sprzężonym z automatyczną skrzynią biegów ZF. (więcej o modelu 280.70E w katalogu autobusów)

Ikarusy serii 280 eksploatowano od roku 1981 do roku 2014. Ostatnie egzemplarze ustąpiły miejsca nowym niskopodłogowym Solarisom, oraz autobusom MAN Lion’s City i Lion’s City G należącymi do podwykonawcy – firmy Michalczewski. Egzemplarz, jaki został przekazany KSTM jest właśnie w trakcie prac remontowych. Niestety jego stan techniczny jest zły i w tej chwili najważniejsze jest jego pospawanie. Łącznie na remont potrzebne jest 20 tys. złotych.

Każdy, komu zależy na zachowaniu kawałka historii Wrocławia, którym niewątpliwie jest przegubowy Ikarus, może przyczynić się do tego, że autobus nie trafi na śmietnik historii i zostanie zachowany. Można to zrobić przekazując środki na ten cel:

Bank Zachodni WBK: 54 1090 2503 0000 0001 3098 7302
Tytułem: Darowizna – Ikarus

Albo za pośrednictwem serwisu zrzutka.pl

Portal Transportnews wspiera ten projekt, teraz twoja kolej!

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter