Wypożyczenia autobusów w MPK

Historia zatacza koło – masa remontów, zmiany tras linii tramwajowych i uruchomienie autobusowej komunikacji zastępczej spowodowało większe niż dotąd, zapotrzebowanie na autobusy. Oprócz już kursujących linii zastępczych 710 i 712, dołączyło też 715. W związku z tym, MPK wypożyczyło kilka autobusów od innych przewoźników.

Na zajezdni nr VII Grabiszyńska, zameldowało się ostatnio kilka sztuk autobusów Jelcz M120/3 Supero, oraz Mercedes O405N (w reklamie hipermarketu real,- wóz 538) z Dolnośląskich Linii Autobusowych.

Z kolei na zajezdnię nr IX Obornicką, przyjechały 3 Solarisy Urbino 12 z DLA, oraz 2 autobusy od prywatnego przewoźnika A-BUS: Jelcz M121MB, oraz ciekawy egzemplarz modelu Jelcz L120. Ten ostatni egzemplarz w 2002 roku, otrzymał dodatkowo środkowe drzwi i zupełnie nową aranżację wnętrza. Modernizację przeprowadziły zakłady naprawcze działające u poprzedniego właściciela – PKS Łańcut.

Autobusy nie zostały wyposażone w automaty biletowe UrbanCard – informować o tym, będzie odpowiednia kartka, zamieszczona w każdym z wypożyczonych autobusów. Na ulice pod banderą MPK, wyjadą 4 maja, wraz z pojawieniem się roboczych rozkładów jazdy. Obsługiwać mają przede wszystkim zastępczą linię 715 na Tarnogaj.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter