Brak chętnych na zakup udziałów Skarbu Państwa w Polbus-PKS

Autosan H9-20 widziany ze stacji kolejowej. Ministerstwo Skarbu Państwa niedawno ponownie wystawiła na sprzedaż większościowy pakiet udziałów w spółce Polbus-PKS sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu. Na sprzedaż było ponad 10 tysięcy udziałów w tej spółce.

Łącznie można było pozyskać 10 903 udziały o wartości 1000 zł każdy, stanowiących 54,52 %, a więc większościowy pakiet udziałów Skarbu Państwa w tej spółce. Tym razem nikt nie złożył wstępnych ofert zakupu udziałów.

Częściowo mogło to być echo przekrętu finansowego, jaki miał miejsce wiele miesięcy temu w tej spółce (więcej o tym w archiwalnym artykule na Transportnews). Wówczas też miały zostać przeprowadzone negocjacje z firmami, które złożyły oferty kupna udziałów w Polbusie, ale z uwagi na zaistniałą sytuację, nie doszły one do skutku a procedurę prywatyzacji przerwano. Od tamtego czasu minęło jednak wiele miesięcy, spółka poinformowała później, że spłaciła swoje długi i nawet zakupiła kilka autobusów regionalnych, jednak tym razem nie poprawiło to nastroju potencjalnym inwestorom Polbusu.

Jaki będzie tego dalszy ciąg, będziemy na bieżąco informować na łamach Transportnews.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter