Komunikacja strefowa w Długołęce z Sevibusem i DLA

8.06.2014, Michałowice. SOR na linii 904.Bez niespodzianek w przetargu na obsługę komunikacji strefowej w Gminie Długołęka – przez kolejne 3 lata na liniach w tej gminie będą kursować autobusy konsorcjum Sevibus-DLA.

Konsorcjum firm Sevibus-DLA zaoferowało najkorzystniejszą ofertę w przetargu i uzyskało 100/100pkt możliwych do zdobycia. Drugą ofertę złożyło BUS Marco Polo Wratislavia 1992 i uzyskało 88pkt.

Nowa umowa, którą Gmina Wrocław podpisze wkrótce z Sevibusem i DLA spowoduje, że część starszych autobusów zostanie wycofana z obsługi komunikacji w gminie Długołęka i zastąpiona nowymi pojazdami – mowa tutaj o autobusach Jelcz 120M/3, MAN NU223, oraz MAN NL202 należących do konsorcjum firm Sevibus-Socibus. Autobusy te prawdopodobnie zastąpiono zostaną przez kolejne niskowejściowe autobusy czeskiej marki SOR – model CN12. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, autobusy te zostaną jednak dopuszczone do obsługi linii strefowych w Gminie Długołęka, gdyż wg homologacji, spełniają one wymagania przetargu.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter