Sindbad i DLA wśród firm walczących o Polbus-PKS

Będzie o co walczyć – do kupienia jest 10 903 udziałów, o wartości nominalnej 1000,00 złotych każdy. Ministerstwo Skarbu Państwa po sprawdzeniu ofert wstępnych ws. prywatyzacji majątku POLBUS-PKS Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, zadecydowało o przyjęciu wszystkich złożonych wcześniej ofert. O sprawie pisaliśmy już wcześniej na łamach portalu Transportnews.

Wśród ofert zakupu pozostałych 54,52 % kapitału zakładowego firmy znalazły się następujące firmy:

1. Prywatne Biuro Podróży Sindbad – Ryszard Wójcik z Opola;
2. PBG DOM Sp. z o.o. z siedzibą w Wysogotowie;
3. Echo Investment S.A. z siedzibą w Kielcach;
4. Retail Provider Wrocław Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie;
5. Dolnośląskie Linie Autobusowe Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu.

Będą one uczestniczyć w dalszym postępowaniu prywatyzacyjnym dawnego PPKS Wrocław; przeprowadzone zostaną badania spółki, a oferenci złożą oferty wiążące. Jest na czym zarobić, wśród tego majątku znajduje się cenny teren dworca centralnego PKS przy ul. Suchej, na którym można z powodzeniem w przyszłości zarobić, np. odsprzedając część terenu pod budowę np. galerii handlowej.

Na razie trudno jest tu mówić, kto ma jakie szanse na realne przejęcie tego przedsiębiorstwa z wieloletnią historią. Można jednak stwierdzić, że jakakolwiek decyzja w tej sprawie, zmieni wiele i miejmy nadzieję, że pasażerowie na co dzień korzystający z usług Polbusu, nie będą narażeni na pogorszenie oferty przewozowej, lub, jak w przypadku przejęcia upadłego PPKS Wałbrzych, jej degradacji w imię większego zysku.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter