Komunikacją miejską za darmo w dzień bez samochodu

dzien-bez-samochodu-jpgW ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu we Wrocławiu – w czwartek 22 września po Wrocławiu będzie można podróżować za darmo autobusem, tramwajem i koleją.

W czwartek, 22 września, jak w wielu miastach w całej Europie obchodzić będzie Europejski Dzień bez Samochodu. Tego dnia będzie można podróżować liniami komunikacji miejskiej we Wrocławiu bez opłat, czy kontroli biletowych. Dotyczyć to będzie zarówno linii normalnych, przyspieszonych, pospiesznych, czy strefowych na całym odcinku ich tras.

Uczestniczyć w niej będą przewoźnicy kolejowi obsługujący pociągi osobowe: Przewozy Regionalne i Koleje Dolnośląskie. Jest to związane na mocy podpisanej umowy między Gminą Wrocław a ww. przewoźnikami kolejowymi. Darmowe przejazdy koleją będą dotyczyć wyłącznie podróży pomiędzy stacjami kolejowymi we Wrocławiu.

Z kolei autobusami na liniach strefowych o numerach 9xx będzie można podróżować na całej trasie bez pokazywania ważnego biletu kierowcy lub ich kupowania.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter