Będzie więcej pociągów do Trutnova i do Adršpachu

fot. Transportnews.Region Hradec Králové planuje zwiększyć liczbę połączeń kolejowych do Polski. W wyniku rozmów z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego uzgodniono uruchomienie dodatkowych pociągów do Adršpachu i Trutnova. – informuje portal zdopravy.cz.

Więcej pociągów pojedzie na trasach: Trutnov – Královec – Sędzisław i Mieroszów – Adršpach. Z Trutnova obecnie pociąg kursuje tylko raz dziennie dojeżdżając na całodzienną obsługę trasy Sędzisław – Kamienna Góra – Královec.

„Uzgodniliśmy ze stroną polską wprowadzenie czterech par pociągów w kierunku Trutnov – Královec – Sędzisław, które będą kursować codziennie” – powiedział Michal Friček z Biura Prasowego Kraju Hradeckokrálovégo.

Od czerwca w rozkładzie jazdy pojawią się zmiany w pociągach sezonowych z Polski do Adršpachu. Uruchomionych miałoby zostać od pięciu do siedmiu nowych połączeń kolejowych między Wałbrzychem, Mieroszowem, Meziměstí i Adršpachem. Być może kilka z nich będzie również wydłużonych do Wrocławia.

„Częstotliwość połączenia i godziny kursowania zależą od warunków technologicznych związanych z rozkładem pociągów 2019/2020, które są obecnie nieznane ”, dodał Friček.

Adršpach od dłuższego czasu zmaga się z dużym napływem turystów w weekendy. W tym roku otwarto nowy parking w Teplicach nad Metují, ale nie zapobiegło to problemom drogowym. W rezultacie Region Hradec Králové uruchomił w tym roku dodatkowe połączenia z Teplic do Adršpachu .

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter