Dalej nie wiadomo, kto przejmie Polbus-PKS

Wciąż nieznane są losy wrocławskiego przewoźnika Polbus-PKS Wrocław, jak i dworca autobusowego przy ul. Suchej. Jak informuje strona Ministerstwa Skarbu Państwa, zdecydowano o podjęciu ponownych negocjacji równoległych z dwoma firmami: PBG DOM i Retail Provider, których oferty okazały się bardziej korzystne od ofert stricte przewoźników autobusowych, jak Dolnośląskich Linii Autobusowych, czy Biura Podróży Sindbad.

Przypomnijmy, iż od 5 do 30 września wyłączność negocjacyjną z MSP miała firma PBG DOM Sp. z o.o. z siedzibą w Wysogotowie, a wcześniej takie rozmowy przeprowadzono z wrocławską firmą Retail Provider. Finalnej decyzji można się spodziewać najwcześniej przed Nowym Rokiem, ale w praktyce bardziej prawdopodobnym terminem wydaje się być początek roku 2012.

Do kupienia jest 10 903 udziałów Polbusu o wartości nominalnej 1000,00 złotych każdy. Wśród aktywów znajduje się teren dworca centralnego PKS przy ul. Suchej, który jest atrakcyjnym kąskiem dla obu deweloperów. I nie bez powodu – można na nim z powodzeniem w przyszłości zarobić, np. odsprzedając część terenu pod budowę np. galerii handlowej. Cokolwiek by jednak się stało, miejmy nadzieję, że dworzec autobusowy pozostanie w obecnym idealnym położeniu w sąsiedztwie remontowanej stacji kolejowej Wrocław Główny.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter