Darmowa komunikacja miejska w dzień bez samochodu

naklejkaPo raz kolejny w tym roku we Wrocławiu obchodziliśmy Dzień Bez Samochodu. Tradycją też już się stało, że w ten jeden dzień można było podróżować całą wrocławską komunikacją miejską za darmo i kolejny rok z rzędu w dzień roboczy. W tym roku nowością w związku z obowiązującym honorowaniem przewozów koleją na UrbanCard, za darmo można było 20 września br. podróżować pociągami po mieście.

Tradycyjnie tego dnia w pojazdach Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego zaklejone zostały kasowniki naklejkami z informacją o darmowych przejazdach tego dnia. W tym roku do obchodów Dnia Bez Samochodu we Wrocławiu dołączyły również Koleje Dolnośląskie, oraz Przewozy Regionalne.

Tego samego dnia w pociągach osobowych i Regio tychże przewoźników, można było podróżować za darmo w granicach miasta, zaś konduktorzy dla osób dojeżdżających do Wrocławia wystawiali bilety tylko do pierwszej stacji kolejowej na terenie miasta i informowali o tym, że we Wrocławiu w tym dniu komunikacją miejską i koleją można poruszać się bez biletu. Związane jest to z umową jaką ci przewoźnicy podpisali z miastem ws. honorowania biletów na kartach miejskich UrbanCard. W załączniku do tego dokumentu umieszczono cały dokument ze wszystkimi ulgami, jakie obowiązują w komunikacji miejskiej we Wrocławiu, wraz z tym samym zapisem dotyczącym przejazdów w Dniu Bez Samochodu:

“W dniu wyznaczonym jako Dzień bez samochodu w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu każdemu przysługuje uprawnienie do bezpłatnych przejazdów środkami lokalnego transportu zbiorowego na wszystkich typach linii komunikacyjnych”

Źródło: URBANCARD – wykaz dokumentów i ceny biletów – załącznik do umowy z przewoźnikami

Przewoźnicy kolejowi w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu zapewnili także darmowe przewożenie rowerów w swoich pociągach. Koleje Dolnośląskie w weekend 21 i 22 września br. nie wystawiały biletów za przewóz roweru (7zł opłata normalna i 1zł na wybranych trasach – jako promocja do 30 września), zaś Przewozy Regionalne przez cały tydzień na podstawie biletów na pociągi nie naliczały opłaty za przewóz roweru w swych pociągach Regio.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter