Do prywatyzacji Polbusu co raz bliżej

Co raz bliżej sprzedaży większościowego pakietu Polbus-PKS Wrocław. W wyznaczonym terminie do Ministerstwa Skarbu Państwa doręczono łącznie 4 oferty wiążące, jest nadal Prywatne Biuro Podróży Sindbad, oraz DLA, które weszło w konsorcjum z firmą Sobiesław Zasada S.A.

Przypomnijmy: do kupienia jest 10 903 udziałów firmy, o wartości nominalnej 1000,00 złotych każdy. Jest na czym zarobić, wśród tego majątku znajduje się cenny teren dworca centralnego PKS przy ul. Suchej, na którym można z powodzeniem w przyszłości zarobić, np. odsprzedając część terenu pod budowę np. galerii handlowej. Wśród oferentów zabrakło jednak dewelopera Echo Investment S.A.

1. Prywatne Biuro Podróży Sindbad – Ryszard Wójcik z Opola;
2. PBG DOM Sp. z o.o. z siedzibą w Wysogotowie;
3. Konsorcjum firm: Dolnośląskie Linie Autobusowe Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu i Sobiesław Zasada S.A. z siedzibą w Krakowie;
4. Retail Provider Wrocław Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Na razie trudno jest tu mówić, kto ma jakie szanse na realne przejęcie tego przedsiębiorstwa z wieloletnią historią. Można jednak stwierdzić, że jakakolwiek decyzja w tej sprawie, zmieni wiele i miejmy nadzieję, że pasażerowie na co dzień korzystający z usług Polbusu, nie będą narażeni na pogorszenie oferty przewozowej, lub, jak w przypadku przejęcia upadłego PPKS Wałbrzych, jej degradacji w imię większego zysku.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter