Duże zmiany w rozkładzie jazdy pociągów od grudnia

W niedzielę 15 grudnia w życie wejdzie nowy rozkład jazdy pociągów. W województwie dolnośląskim na wielu liniach będą cięcia w kursowaniu pociągów. Zapoznaj się ze zmianami, jakie wejdą w życie pod koniec roku.

Połączenia międzynarodowe

Połączenia do Niemiec

Przez przejście graniczne na Nysie Łużyckiej, między Zgorzelcem a Gorlitz będzie przejeżdżać łącznie 21 par pociągów w ciągu doby, z czego 11 z nich będą obsługiwane przez niemieckie koleje.

Połączenia do Czech

Uruchomione zostaną 4 pary połączeń w dni robocze i 6 weekendowych par połączeń Szklarska Poręba Górna – Liberec skomunikowanych w Szklarskiej Porębie z pociągami w kierunku Wrocławia.

Połączenia turystyczne Wrocław – Wałbrzych – Meziměstí – Adršpach będą zachowane w liczbie jednej pary bezpośredniej do/z Wrocławia i 3 par dodatkowych na skróconej trasie do/z Wałbrzycha.

Przez przejście graniczne Międzylesie/Lichkov będą kursować tak jak do tej pory, 4 pary codziennych pociągów, lecz tym razem uruchamianych na całej trasie z Wrocławia do Lichkova.

Wrocław-Rawicz

Na trasie z Wrocławia do Żmigrodu zmniejszona zostanie liczba pociągów z 20 do 19 par. Na odcinku do Rawicza liczba połączeń zmniejszy się z 18 do 17; do Leszna i Poznania liczba pociągów pozostanie bez zmian tj. odpowiednio 8 i 6 par.

Zlikwidowane zostaną następujące kursy:

 • R 66631 Wrocław (4:38) – Żmigród (5:26)
 • R 66642 (5:41) Żmigród – Wrocław (6:30)

Na trasie do Rawicza pojawi się więcej pociągów Przewozów Regionalnych (POLREGIO).

Wrocław-Trzebnica

Liczba par pociągów zmniejszy się z 16 do 15 par pociągów.

Zlikwidowane zostaną następujące kursy:

 • KD 69971 Wrocław (22:48)- Trzebnica (23:33)
 • KD 69900 Trzebnica (4:36)- Wrocław (5:21)

Wrocław – Oleśnica – Bierutów (Namysłów)/Twardogóra (Ostrów Wlkp.)/Milicz (Krotoszyn)

Na trasie z Wrocławia do Oleśnicy zmniejszona zostanie liczba pociągów z 21 do 20 par. Na odcinku do Oleśnicy Rataj liczba połączeń zmniejszy się z 12 do 11; do Krotoszyna zmniejszy się z 7 do 6 par połączeń. Na trasie do Ostrowa Wlkp. liczba pociągów pozostanie bez zmian tj. 5 par.

Na trasie z Wrocławia do Namysłowa pozostanie obecna liczba pociągów, tj. 10 par, a do Kluczborka również bez zmian – 8 par.

Zlikwidowane zostaną następujące kursy:

 • PR 60589 Wrocław (22:55)- Bierutów (23:52)
 • 60573 Bierutów (4:08)- Wrocław (5:10)

Obecne pociągi z Wrocławia do Lublińca będą miały skróconą relację tylko do Kluczborka.

Wrocław Gł. – Wrocław Wojnów

Mimo wcześniejszych zapowiedzi, nie jest planowany powrót pociągów na tą trasę od grudnia 2019r. Prace remontowe trwają na odcinku z Wojnowa do Jelcza-Miłoszyc, a odcinek z Sołtysowic do Wojnowa wciąż jest przejezdny i nie objęty remontem.

Wrocław – Jelcz Laskowice – (Opole Gł.)

Na trasie z Wrocławia do Jelcza-Laskowic zmniejszona zostanie liczba pociągów z 20 do 19 par. Na trasie z Wrocławia do Opola przez Jelcz-Laskowice pozostanie obecna liczba pociągów, tj. 2 pary.

Zlikwidowane zostaną następujące kursy:

 • KD 69720 Wrocław (22:48)- Jelcz Laskowice (23:18)
 • KD 67851 Jelcz (4:48)- Wrocław (5:18)

Na trasie do Jelcza-Laskowic pojawi się więcej pociągów Przewozów Regionalnych (POLREGIO).

Wrocław – Oława – Brzeg – Opole Główne/Nysa

To jedna z niewielu tras wylotowych na której zachowana zostanie obecna liczba pociągów, które to w dodatku będą kursować w dłuższych relacjach, niż obecnie.

Na trasie z Wrocławia do Oławy zachowana zostanie obecna liczba pociągów, tj. 20 par. Na odcinku do Brzegu liczba połączeń zwiększy się z 20 do 21 par; do Opola zwiększy się z 16 do 18 par połączeń.

Na trasie do Nysy liczba pociągów pozostanie bez zmian tj. 2 pary, przy czym pierwszy pociąg do Nysy zostanie przesunięty z 13:17 na 12:50 i wydłużona zostanie jego relacja z Wrocławia do Kędzierzyna-Koźle przez Brzeg, Nysę.

Do Opola, tak jak obecnie, pojadą 2 dodatkowe pary pociągów z Wrocławia o alternatywnej trasie przez Jelcz-Laskowice.

Wrocław – Strzelin – Kłodzko – Międzylesie

Na trasie z Wrocławia do Strzelina zwiększona zostanie liczba pociągów, z 17 do 18 par. Na odcinku do Kłodzka liczba połączeń zmniejszy się z 15 do 14 par. Na odcinku do Międzylesia liczba połączeń zmniejszy się z 10 do 9 par.

Liczba pociągów z Wrocławia do Kudowej-Zdroju nie ulegnie zmianie, tj. 2 pary w dni robocze i 3 pary w dni wolne.

Zlikwidowane zostaną następujące kursy:

 • KD 69379 z Wroclawia na odcinku Kłodzko Główne (22:51) – Międzylesie (23:36)
 • KD 69304 do Wrocławia na odcinku Międzylesie (4:37)- Bystrzyca Kłodzka Przedmieście (4:56)

Wrocław – Wałbrzych – Jelenia Góra – Szklarska Poręba Górna

Na trasie z Wrocławia do Jaworzyny Śląskiej zachowana zostanie obecna liczba pociągów, tj. 23 pary. Na odcinku do Wałbrzycha zachowana zostanie obecna liczba pociągów, tj. 17 par bezpośrednich.

Na trasie do Jeleniej Góry, liczba pociągów zmniejszy się z 17 do 16 par, a do Szklarskiej Poręby – zmniejszy się z 7 do 6 par pociągów.

Zlikwidowane zostaną następujące kursy:

 • KD 69289 Wrocław (17:16)- Szklarska Poręba (20:18) na odcinku Jelenia Góra (19:25) – Szklarska Poręba

Wrocław – Jaworzyna Śl. – Świdnica – Dzierżoniów

Na trasie z Wrocławia do Dzierżoniowa zachowana zostanie obecna liczba pociągów, tj. 6 par bezpośrednich. Liczba dodatkowych połączeń z przesiadką w Jaworzynie Śląskiej, zmniejszy się z 8 do 6 par pociągów.

Wrocław – Legnica – Bolesławiec – Lubań/Lubin/Żary

Na trasie z Wrocławia do Legnicy zwiększona zostanie liczba pociągów, z 28 do 29 par. Na odcinku do Bolesławca liczba połączeń zwiększy się z 13 do 15 par. Na odcinku do Węglińca liczba połączeń zwiększy się z 12 do 15 par.

Na trasie z Wrocławia do Lubania liczba połączeń zmniejszy się z 9 do 7 par pociągów. Dzięki elektryfikacji linii kolejowej z Węglińca do Zgorzelca, pojawi się 7 par pociągów bezpośrednich z Wrocławia do Zgorzelca.

Na trasie z Wrocławia do Lubina liczba połączeń zmniejszy się z 11 do 9 par pociągów, a 4 wybrane połączenia zostaną wydłużona z Lubina do Głogowa.

Kosztem zwiększenia liczby połączeń w kierunku Węglińca i Bolesławca, połączenia do Żar będą odbywały się niemal wyłącznie z przesiadką w Legnicy, za wyjątkiem jednej pary pociągów bezpośrednich z Wrocławia.

Wrocław – Wołów – Głogów – Zielona Góra

Na trasie z Wrocławia do Wołowa zmniejszona zostanie liczba pociągów z 21 do 17 par. Na odcinku do Głogowa liczba połączeń zmniejszy się z 11 do 10, zaś do Zielonej Góry pozostanie bez zmian – tj. 6 par pociągów.

Do Głogowa pojadą 4 dodatkowe pary pociągów z Wrocławia o alternatywnej trasie przez Legnicę, Lubin.

Legnica – Jaworzyna Śl. – Dzierżoniów – Kamieniec Ząbk. – (Nysa)

Na trasie z Legnicy do Kłodzka zmniejszona zostanie liczba pociągów z 4 do 3 par. Na odcinku z Legnicy do Dzierżoniowa zwiększona zostanie liczba pociągów z 8 do 9 par pociągów. Na trasie do Kamieńca Ząbkowickiego liczba pociągów wzrośnie z 5 do 6 par.

Utrzymane zostanie kursowanie 2 weekendowych par pociągów z Kłodzka do Nysy. (Pociągi do Gliwic i Kędzierzyna-Koźle)

Wałbrzych Gł. – Kłodzko Gł. – Kudowa-Zdrój

Na trasie z Wałbrzycha do Kłodzka zmniejszona zostanie liczba pociągów z 7 do 6 par.

Zlikwidowane zostaną następujące kursy:

 • KD 69421 Kłodzko Gł (5:00)- Wałbrzych (6:11)
 • KD 69410 Wałbrzych Gl (18:38)- Kłodzko Gł (19:47)
 • KD 69410 Kłodzko Gł (20:04)- Kudowa (21:19)

Jelenia Góra – Zgorzelec – Gorlitz – Węgliniec

Na trasie z Węglińca do Zgorzelca zmniejszona zostanie liczba pociągów z 14 do 13 par. Na odcinku ze Zgorzelca do Jeleniej Góry zmniejszona zostanie liczba pociągów z 8 do 7 par pociągów.

Dojazd na trasie Węgliniec – Jelenia Góra będzie możliwy tylko z przesiadką w Lubaniu, lub w Zgorzelcu.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter