Jedna oferta w przetargu MPK na dzierżawę nowych autobusów

Wizualizacja Solarisów Urbino 12 w barwach MPK Wrocław. Zdjęcie i wykonanie wizualizacji: Przemysław Kędzierski / portal Transportnews.TKWszystko na to wskazuje, że wrocławskie MPK uzyska 45 nowych autobusów firmy Solaris. Konsorcjum złożone z producenta rodziny autobusów Urbino i banku Millenium jako jedyne złożyło ofertę.

Trwa procedura weryfikacji oferty w celu sprawdzenia, czy spełnia ona wszystkie wymogi. Najdalej w kwietniu dowiemy się oficjalnie, czy dojdzie do podpisania umowy. Jeśli jednak zostanie podpisana, to prawdopodobnie w lecie pojawią się pierwsze autobusy Solaris Urbino. Miejski przewoźnik będzie przez 10 lat dzierżawić nowe autobusy od banku Millenium.

Autobusy Solaris Urbino były już w przeszłości testowane i wypożyczane przez miejskiego przewoźnika. Kilka egzemplarzy różnych generacji tego modelu w różnych konfiguracjach wyposażenia, kursuje po Wrocławiu u przewoźników-podwykonawców MPK: DLA (na linii 701) i Polbusu (na liniach dowozowych do stacji kolejowej Psie Pole). Czy zwrot w przetargu likwidujący wymóg posiadania silnika tego samego producenta co gotowy pojazd, pozwoli firmie z podpoznańskiego Bolechowa-osiedle zagościć w parku taborowym MPK Wrocław, czas pokaże.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter