Jest porozumienie między marszałkiem a POLREGIO

Jest porozumienie między Przewozami Regionalnymi a Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. W środę 15 marca przedstawiciele obu stron zakończyli negocjacje w sprawie umowy na lata 2017-2020.

W negocjacjach wzięli udział członkowie zarządu Przewozów Regionalnych (POLREGIO) oraz przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego. Na dniach zostanie podpisana umowa na mocy której POLREGIO otrzyma dofinansowanie za pracę przewozową za rok 2017r. w kwocie ponad 50 mln zł.

– Jesteśmy zadowoleni z zakończenia rozmów. Tym bardziej, że umowa będzie obowiązywała do 2020, a więc o rok dłużej, niż pierwotnie zakładaliśmy oraz, co najważniejsze, na satysfakcjonujących obie strony warunkach – mówi Krzysztof Zgorzelski, p.o. prezes zarządu Przewozów Regionalnych.

W umowie zawarto, że Przewozy Regionalne w 2017r. za pracę przewozową otrzymają natomiast ponad 50 mln zł. Zaś w latach 2018-2020 otrzymywać będą stałą stawkę dofinansowania uzależnioną od wykonanej pracy eksploatacyjnej.

– Zależało nam na podpisaniu dobrej umowy dla Dolnoślązaków. Dzisiejsze porozumienie zapewnia bezpieczeństwo połączeń, uwzględnia nasze postulaty finansowe, a jednocześnie daje podstawy do planowania rozwoju naszemu partnerowi – mówi Jerzy Michalak, członek zarządu Województwa Dolnośląskiego.

POLREGIO zapewnia, że połączenia będą realizowane zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym od 11 grudnia 2016r. i nie grozi już zawieszenie kursowania pociągów na Dolnym Śląsku.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter