Katastrofalny stan torowiska linii na Biskupin

Torowisko na Skłodowskiej-Curie i na Olszewskiego wymaga natychmiastowego remontu. Pomimo ciągłych defektów tego pierwszego, prowadzone są jedynie doraźne prace naprawcze i to też tylko w ostateczności. Tymczasem kompleksowy remont przewidziano dopiero w 2014 r.

Ledwo miesiąc temu zapadło się torowisko na ul. Skłodowskiej-Curie na wysokości Klinik. Ruch został skierowany objazdem przez Most Szczytnicki, a nocą szyny zostały zespawane. Wczoraj zaś dyżurny ruchu MPK ogłosił ok. 16:00, że tramwaje jadące w kierunku Wielkiej Wyspy, mają przepuszczać te zjeżdżające z Mostu Zwierzynieckiego. Powodem są otarcia tramwajów na feralnym odcinku od ul. Chałbińskiego do Wyspiańskiego. Ustanowione tam zostało także kolejne już ograniczenie prędkości dla tramwajów do 5-10 km/h.

Zasadniczo odcinek torowiska na ul. Skłodowskiej-Curie od skrzyżowania z ul. Norwida do Mostu Zwierzynieckiego w obecnym kształcie, zostało ułożone w 1988r. na płytach podtorowych. Jego okres eksploatacji obliczono na mniej więcej 20 lat. Co prawda, torowisko to przechodziło prace naprawcze ok. roku 1995, ale nie były one kompleksowe.

Codziennie pasażerowie jadący tramwajami linii 1,2,4 i 10 narażeni są w tym miejscu na szczególne niebezpieczeństwo. To cud, że nie doszło tam jeszcze do wypadku. Którejś śnieżnej zimy wg informacji pewnego internauty, (który pragnie zachować anonimowość) tramwaje kursowały mimo częściowego braku szyn na tym odcinku.

Nie lepiej jest natomiast na ul. Olszewskiego. Na wielu odcinkach ustanowiono ograniczenia prędkości, jednak mimo tego, tramwaje bujają się we wszystkich kierunkach.

Jak podaje rzecznik prasowy ZDiUM, miasto planuje przebudować odcinki:

– ul. Curie-Skłodowskiej oraz most Zwierzyniecki w 2014 r.
– ul. Nowowiejska (terminu na razie nie ustalono, bo ma to związek z przebudową sieci MPWiK)
– ul. Przyjaźni 2013-2014 r.
– mosty Pomorskie wraz z torowiskiem w 2014 r.

Oby nie doszło do tego czasu do tragedii.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter