Kierowcy Warbusa strajkują – problem komunikacji na Leśnicy

25.10.2018, Wrocław, Leśnica. SOR wyjątkowo "za Warbusa" na linii 137. fot. Mateusz Dąbecki.Podróżujący liniami 117, 123, 137, 138, 917, 923, 937 i 938 mieli dzisiaj powody do zdenerwowania – większość kursów tych linii nie została dzisiaj wykonana. Powód? strajk kierowców firmy Warbus.

Rano wyjechały tylko 3 z 10 autobusów, później przez dłuższy czas jeździł tylko jeden autobus. Mieszkańcy zniecierpliwieni i wkurzeni dzwonili na infolinię przewoźnika, lecz ta nie odbierała. Nikt nic nie wiedział, o co chodzi. Nawet w Wydziale Transportu Urzędu Miejskiego we Wrocławiu, do którego dzwonili zdenerwowani pasażerowie, nikt nie wiedział o problemie niewykonanych kursów linii około leśnickich.

W firmie Warbus (która wykonuje kursy na wyżej wspomnianych liniach z mocy przetargu – przyp. aut.) większość autobusów z rana nie wyjechało na trasę. Wg naszych informacji, firma ma zalegać kierowcom z częścią wypłat i z tego powodu, w ramach strajku część kierowców nie przyszła dzisiaj do pracy.

25.10.2018, Wrocław, Leśnica. MAN wyjątkowo "za Warbusa" na linii 917. fot. Mateusz Dąbecki.

– Niezwłocznie podjęliśmy działania mające na celu zapewnienie połączeń komunikacyjnych dla mieszkańców angażując innych przewoźników. Część autobusów wyjedzie na trasy dzisiaj po południu, jednak nie będzie to liczba wystarczająca, aby całkowicie wyeliminować utrudnienia. Sytuacja powinna unormować się w piątek rano, kiedy kursy będą obsługiwane przez przewoźników zastępczych lub ponownie przez firmę Warbus – mówi Małgorzata Szafran z ratusza.

Dodatkowe autobusy wyjechały dopiero około godziny 13. Oprócz kilka autobusów Warbusa, pojawiły się również autobusy firmy Kłosok, oraz Michalczewski.

Z informacji do których dotarliśmy wynika, że docelowo przewozy autobusowe w Gminie Miękinia, do czasu zakończenia umowy przetargowej będzie obsługiwać DLA.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter