Koleje Dolnośląskie na Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

W związku z obchodami Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, jakie wypadają co roku od 17 do 22 września, Koleje Dolnośląskie przedstawiają szereg akcji promocyjnych, mających promować kolej, jako alternatywę dla transportu samochodowego. Przez cały okres trwania ETZT, w pociągach Kolei Dolnośląskich będzie można bez dodatkowych opłat przewozić rower.

Oprócz tego, we wtorek 20 września trwać będzie II rocznica reaktywacji przewozów na linii trzebnickiej. W związku z tym, każdy chętny będzie mógł pojechać za darmo, kursem promocyjnym – odjazd o godz. 9:23 ze stacji Wrocław Mikołajów, przyjazd do Trzebnicy o 10:10. Powrotny kurs odjedzie o 12:07, a do końcowej stacji Wrocław Nadodrze pociąg przyjedzie o godz. 12:46.
We wtorek odbędzie się również konferencja połączona z debatą, na temat zrównoważonego transportu. Początek o godz. 13:30 w Młodzieżowym Centrum Kultury przy ul. Mickiewicza 3 w Legnicy.

To nie koniec promocji. Koleje Dolnośląskie zorganizują jeszcze dwa promocyjne przejazdy swoim taborem typu SZT. W dniu 27 września (wtorek) planowany jest przejazd promocyjny na trasie Wrocław – Jelcz-Laskowice, natomiast dwa dni później (29.09, czwartek) podróżni będą mogli przejechać się szynobusem na trasie Wrocław – Wołów.

ZAŁĄCZNIKI:
Rozkład promocyjnego połączenia Wrocław – Trzebnica 20.09.2011 (plik PDF)
Rozkład promocyjnego połączenia Wrocław – Jelcz-Laskowice 27.09.2011 (plik PDF)
Rozkład promocyjnego połączenia Wrocław – Wołów 29.09.2011 (plik PDF)

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter