Konsultacje w sprawie tramwaju linii 16: wygrała pierwsza propozycja

fot. Transportnews.Rady Osiedli: Przedmieście Świdnickie, Tarnogaj, Huby, oraz Powstańców Śląskich wybrały propozycję trasy linii tramwajowej przez ul. Pułaskiego i Dyrekcyjną. Tą trasą będzie kursować linia 16, gdy wreszcie zostanie wybudowane nowe torowisko na ul. Hubskiej.

Na potrzeby konsultacji przygotowano 2 warianty przebiegu trasy dla linii 16:

Wariant I

Uruchomienie linii tramwajowej nr 16 z Tarnogaju do ZOO bezpośrednio przez ulicę Hubską, Pułaskiego, most Grunwaldzki i Rondo Reagana.

Wariant II

Uruchomienie linii tramwajowej 16 z Tarnogaju do ZOO przez ulicę Hubską, Glinianą, Dworzec Główny, pl. Dominikański, most Pokoju, Rondo Reagana, przy
jednoczesnym wprowadzeniu zmian w kursowaniu linii tramwajowych 2 i 32:

  • skierowanie linii 32 w obu kierunkach od ulicy Bardzkiej przez ulicę Hubską, Pułaskiego i Małachowskiego do ulicy Piłsudskiego;
  • skierowanie linii 2 w obu kierunkach od Dworca Głównego przez ulicę Małachowskiego, Pułaskiego, pl. Wróblewskiego, most Grunwaldzki, Rondo Reagana do pętli Biskupin.

Na wybór pierwszego wariantu przeważyło 2092 głosów w ankiecie internetowej i głosy Rady Osiedli: Przedmieście Świdnickie, Tarnogaj, Huby, oraz Powstańców Śląskich. Na ten drugi wariant oddano 891 głosów. Za tą opcją były też Rady Osiedli: Jagodno i Przedmieście Oławskie.

Zależnie od uruchomienia linii 16, zmieni się również trasa linii 145 – od al. Armii Krajowej zostanie skierowana przez Bardzką, Buforową do pętli przy rondzie przy ul. Strzelińskiej (Iwiny Rondo). Możliwe też, że trasę zmieni również linia tramwajowa 32, która zostanie skierowana przez ul. Hubską, Pułaskiego, Małachowskiego i Piłsudskiego, umożliwiając w kierunku Gaju, dojazd do Dworca Głównego PKP.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter