KSTM i TMW wspólnie będą obsługiwać linię zabytkową
Ogłoszono wyniki konkursu na obsługę zabytkowej linii tramwajowej. W tym roku obsługiwać ją będą wspólnie Klub Sympatyków Transportu Miejskiego, oraz Towarzystwo Miłośników Wrocławia.
Linia rusza 16 czerwca i będzie kursować do 9 września we wszystkie soboty i niedziele w godzinach od 12:00 do 21:00.
W tym roku będą kursować następujące trasy:
- trasa 1-godzinna „wokół Rynku”: przystanek pl. Teatralny (punkt początkowy) -> Renoma -> NFM -> Szewska -> Most Uniwersytecki -> Dubois -> Chrobrego -> Dworzec Nadodrze -> Ostrów Tumski -> Katedra -> pl. Teatralny (z przewodnikiem lub bez)
- trasa 1-godzinna „Ostrów Tumski”: przystanek pl. Teatralny (punkt początkowy) -> Dworzec Główny PKP -> Kołłątaja -> Pl. Dominikański -> Ostrów Tumski -> Wyszyńskiego-> Sienkiewicza -> pl. Bema -> Mosty Piaskowe -> Grodzka-Uniwersytet -> Nowy Świat -> Widok -> Opera -> pl. Teatralny (z przewodnikiem lub bez)
- trasa pl. Teatralny – Hala Stulecia (z przewodnikiem lub bez)
- trasa Hala Stulecia -> pl. Teatralny (z przewodnikiem lub bez)
Ceny biletów mają wynieść maksymalnie:
- bilet ulgowy – 4 zł,
- bilet normalny – 8 zł.
Klub Sympatyków Transportu Miejskiego będzie obsługiwał trasę z Opery do Hali Stulecia i z powrotem, natomiast Towarzystwo Miłośników Wrocławia trasy w centrum miasta. Na linii do Hali Stulecia pojawi się więcej przystanków niż dotychczas. Na wybranych kursach o mijanych zabytkach będzie opowiadał przewodnik. Na trasie obsługiwanej przez KSTM będzie wyjeżdżać tramwaj przegubowy Konstal 102Na #2069.
Więcej informacji wkrótce!
You must be logged in to post a comment.