Modertrans i PESA w przetargu na dostawę 40 tramwajów dla MPK

27.05.2016, Wrocław, ul. Krakowska. Pesa na linii 5.MPK Wrocław otwarło oferty w przetargu na dostawę 40 nowych tramwajów z co najmniej 20% udziałem niskiej podłogi. Wśród oferentów znalazło się dwóch producentów.

Oferty złożyli:

  • Firma Modertrans Poznań: 176 209 185 zł brutto,
    udział niskiej podłogi w oferowanym produkcie – 27%, 1 sztuka – 4 366 tys. zł;
  • Firma Pesa Bydgoszcz: 324 429 498,60 zł brutto,
    udział niskiej podłogi w oferowanym produkcie – 100%
    1 sztuka – 7 983 tys. zł.

Miejski przewoźnik zastrzega, że na tym etapie nie można jeszcze mówić o rozstrzygnięciu przetargu, bo trzeba jeszcze zbadać dokumentację pod względem formalnym i merytorycznym, aby wyłonić ofertę.

Wg ustaleń specyfikacji przetargu, zwycięzcą będzie ten, kto zaoferuje najlepszy produkt w jak najniższej cenie. Jednym z kryteriów oceny ofert będzie udział niskiej podłogi. Im większy, tym propozycja producenta będzie lepiej punktowana. Liczy się też cena, bo przewoźnik chce w krótkim czasie zakupić jak najwięcej tramwajów. Kryterium wyboru w aż 80% faworyzuje cenę oferty, zaś udział niskiej podłogi w pozostałej części. Na pierwszy rzut oka lepiej wypada więc oferta Modertransu.

MPK zapowiada też kolejne zakupy:

Kolejne 32 pojazdy powinny pojawić się na wrocławskich torowiskach w latach 2020-2022. Nowe tramwaje będą m.in. służyć obsłudze linii na Nowy Dwór i na ul. Długiej. Mają być klimatyzowane, nowoczesne i w stu procentach niskopodłogowe. Aktualnie spółka intensyfikuje działania, aby pozyskać środki na kolejne zakupy taboru tramwajowego – mówi Jolanta Szczepańska.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter