MPK będzie miało automatyczną myjnię tramwajową

zdjęcie ilustracyjne, fot. Transportnews.Do końca roku na zajezdni tramwajowej nr IV – Borek ma zostać wybudowana automatyczna myjnia tramwajowa.

Nowoczesna myjnia powstanie w hali naprawczej wagonów – będzie to tzw. „myjnia przejazdowa”, w której tramwaj przejeżdża w określone miejsce, a proces mycia odbywa się automatycznie.

Myjnia będzie działała w analogiczny sposób jak istniejąca już od 4 lat, automatyczna myjnia autobusowa na zajezdni autobusowej MPK przy ul. Obornickiej. Ciąg technologiczny wyposażony będzie w myjki i odkurzacze. Po zakończeniu przeglądu i sprzątania, tramwaj wjedzie na myjnię, gdzie po zatrzymaniu we właściwym miejscu rozpocznie się mycie zewnętrzne rozłożone na etapy. Urządzenia wykorzystywać będą zamknięty obieg wody. Woda wykorzystywana do mycia jednego tramwaju, będzie oczyszczana i później wykorzystana do mycia kolejnego.

Obecnie mycie jednego tramwaju zajmuje około godziny czasu i wymaga zaangażowania przynajmniej dwóch osób. Po oddaniu do użytku nowego obiektu, czas mycia jednego tramwaju skróci się z godziny do kilku minut.

W przetargu na budowę automatycznej myjni tramwajowej ofertę złożył tylko jeden oferent – firma Sosnowski sp. z o.o. sp.k. z ceną ponad 2,69 mln zł. To o 353,5 tys. zł więcej od planowanego budżetu. MPK postanowiło jednak negocjować umowę z jedynym oferentem i liczy na to, że prace zakończą się jesienią br.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter