MPK dokupi kolejne Moderusy Beta

MPK Wrocław poinformowało o podpisaniu aneksu do umowy z poznańskim Modertransem na zakup 13 sztuk tramwajów typu Moderus Beta.
Jak informuje przewoźnik na swoim profilu na facebooku:

Skorzystaliśmy z prawa opcji zakupu dodatkowych 16 tramwajów uwzględnionego w kontrakcie z firmą Modetrans, która wygrała przetarg na dostawę tramwajów kupowanych za pieniądze jeszcze z poprzedniej perspektywy unijnej. To pozwoliło nam, po zabezpieczeniu środków w budżecie Miasta, złożyć zamówienie bez dodatkowego postępowania przetargowego. Ponadto dzięki opcji mieliśmy zagwarantowaną bardzo dobrą cenę zakupu. Producent będzie sukcesywnie dostarczał nowe pojazdy tak, aby wszystkie trafiły do Wrocławia do końca 2017 roku. Trzy zamówione wcześniej sztuki są już w produkcji i trafią do Wrocławia pod koniec pierwszego kwartału przyszłego roku.

Nowe tramwaje będą kosztować 3 750 000 zł za sztukę. Ponadto miejski przewoźnik ogłosi w przyszłym roku przetarg na dostawę kolejnych 40 sztuk tramwajów.

To, jakie tramwaje będziemy kupować w dalszej kolejności będzie zależało od cen oferowanych przez producentów w przetargu, który chcemy ogłosić w połowie przyszłego roku. Zamierzamy kupić jak najwięcej tramwajów po jak najlepszej cenie, a jednym z kryteriów, które będzie decydować o ocenie ofert będzie m.in. jak największy udział niskiej podłogi przy zaoferowaniu jak najatrakcyjniejszej ceny. Wszystkie 56 tramwajów zakupionych w ramach tego projektu ma trafić do Wrocławia do końca 2019 roku – pisze MPK Wrocław na swoim profilu na facebooku.

Zastanawiające jest, jak to jest, że firma, która jeszcze kilka lat temu zamawiała tramwaje z ponad 50% udziałem niskiej podłogi, nagle zrezygnowała z dalszych zakupów takiego taboru. Uparcie obstaje przy swoim i w 2016r. kupuje tramwaje z aż 75% udziałem wysokiej podłogi i wywodzące się jeszcze z czasów produkcji chorzowskich Konstali 105Na. Zakupione tramwaje z podłogą na wysokości niespełna metra nad poziomem jezdni; które będą jeszcze jeździć po Wrocławiu nawet 30 lat. Czy tak wygląda postęp cywilizacyjny?

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter