8 nowych tramwajów w tym roku i kolejny przetarg na nowe tramwaje do 2017r.

PESA Twist dla Wrocławia. wizualizacja: PESA Bydgoszcz

PESA Twist dla Wrocławia. wizualizacja: PESA Bydgoszcz

PESA dostarczy dla MPK Wrocław 8 nowych tramwajów. To wynik wygranego grudniowego przetargu na dostarczenie 6 tramwajów z opcją rozszerzenia do 25 sztuk. Zanim jeszcze pierwsze sztuki przyjadą do Wrocławia, miejski przewoźnik ogłosił przetarg na kolejne tramwaje.

W grudniu zeszłego roku, MPK podpisało umowę z bydgoską firmą Pesa na dostarczenie 6 nowych tramwajów z opcją rozszerzenia zamówienia do 25 sztuk. Na zakup 6 sztuk tramwajów przeznaczono ok. 50 mln złotych, zaś rozszerzenie zamówienia uzależniono od kwoty przyznania dotacji unijnej. Stanęło jednak na tym, że na przełomie maja i czerwca dostarczonych zostanie 6 pojazdów, zaś pozostałe 2 do końca br. Będą to klimatyzowane, niskopodłogowe tramwaje z rodziny “Twist”.

Tymczasem miejski przewoźnik ogłosił kolejny przetarg na dostawę 6 tramwajów, także z opcją rozszerzenia zamówienia, ale tym razem o kolejne 16 sztuk. Ciekawostką jest to, że specyfikacja zamówienia jest w gruncie rzeczy kalką poprzedniego przetargu, gdzie o wyborze producenta decyduje nie tylko cena, ale i udział części niskopodłogowej w długości pojazdu.

Termin wykonania zamówienia wydłużono do końca 2017r.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter