MPK Wrocław zakupi system zarządzania flotą pojazdów

Nowa strona internetowa, system zarządzania flotą pojazdów na podstawie danych z GPS oraz 70 drukarek dla kontrolerów biletów. MPK ogłosiło przetarg na wykonanie tych zadań. Wszystkie mają zostać wdrożone na początku 2013 roku.

To kolejna część projektu MPK Wrocław (przeczytaj poprzednie artykuły na ten temat) współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 w ramach Priorytetu nr 3 „Rozwój infrastruktury transportowej na Dolnym Śląsku (Transport)”, Działania nr 3.3 „transport miejski i podmiejski”.

W jego ramach wyłoniony zostanie wykonawca wdrażania systemu zarządzania flotą, strony internetowej MPK oraz dostawca drukarek dla kontrolerów biletów.

– Wykonawca od podpisania umowy będzie miał rok na realizację zadania – wyjaśnia Janusz Krzeszowski, specjalista ds. informacji w MPK w wywiadzie dla portalu tuwroclaw.com

  • System zarządzania flotą pojazdów i zapleczem technicznym:
    Ma ułatwić planowanie i zarządzanie pojazdami. Na podstawie danych z GPS, dyspozytorzy będą mogli szybciej reagować w razie zatrzymań, wypadków, lub innych utrudnień. W systemie ma się znaleźć też oprogramowanie do obsługi warsztatów i do ewidencjonowania czasu pracy, wraz z aplikacją do tworzenia na ich podstawie raportów i analiz.
  • Serwis obsługi pasażera:
    Ma to być nowa strona www, gdzie pasażerowie w jednym miejscu znajdą informacje odnośnie przepisów, cennik biletów, wyszukiwarki połączeń, biletowe, interaktywne mapki pokazujące w którym miejscu jest dany pojazd. Będą się tam znajdować także informacje o utrudnieniach, objazdach i wypadkach, mapki i schematy linii tramwajowych i autobusowych, oraz system zgłaszania reklamacji, sugestii i wniosków (a więc to samo dostępne obecnie na stronie zbiletemtaniej.pl) dostępne także na telefon.
  • Zakup 70 automatów do kontroli biletów, wyposażonych w drukarkę:
    Mają one zaoszczędzić czas kontrolerom przy sprawdzaniu biletów i ułatwić wypisywanie mandatów. Kontrolerzy będą mogli je wydrukować na miejscu. Czytniki sprawdzą też ważność biletów, oraz UrbanCard.
blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter