Na Wojnów znów dojeżdżają pociągi… po 17 latach

W poniedziałek 10 kwietnia, po 17 latach od zawieszenia ruchu, uruchomiono pilotażowe pociągi kolei miejskiej kursujące z Dworca Nadodrze na Wojnów.

13 par pociągów kursuje w dni robocze między przystankiem osobowym Wrocław Wojnów a dworcem Nadodrze. 3 pary połączeń dojeżdżają jeszcze dalej, bowiem na Dworzec Główny. Do niedzieli 16 kwietnia kursy pociągów są bezpłatne, potem obowiązywać będzie standardowy taryfikator Kolei Dolnośląskich. Tak jak na innych relacjach, honorowane będą skasowane wcześniej bilety 24-godzinne, oraz bilety imienne kodowane na UrbanCard.

W ramach powrotu pociągów osobowych na odcinku Sołtysowice-Wojnów, przeprowadzono prace porządkowe na stacjach i przystankach osobowych: Wrocław Kowale, Wrocław Swojczyce, oraz Wrocław Wojnów. Odchwaszczono perony, wymieniono posypkę podkładów torów, ustawiono nowe tablice z nazwą stacji, oraz zamontowano nowe wiaty na peronach. Niestety linia została dostosowana do prędkości tylko 60 km/h. Koszt tych prac wyniósł ok. 1,1 mln zł.

Pociągi relacji Wrocław Wojnów-Wrocław Nadodrze (-Wrocław Główny) będą kursować do jesieni 2018r. z wyjątkiem wakacji. Później rozpocznie się rewitalizacja na pełnym odcinku do Jelcza-Miłoszyc, która ma trwać do roku 2020. Po jej zakończeniu pociągi będą mogły się poruszać z prędkością do 100 i 120 km/h. Koszt prac wyniesie ok. 55mln zł.

To nie jedyna trasa, która doczeka się remontu. Do 2020r. pociągi mają powrócić także na trasie z Wrocławia do Świdnicy przez Sobótkę.

Organizatorem przewozów kolejowych na odcinku Wojnów-Nadodrze(-Wrocław Główny) jest Urząd Miejski Wrocławia we współpracy z Kolejami Dolnośląskimi i Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter